Wpływ snu na kondycje naszej skóry

13 Lis 2015 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Uroda

Nie od dziś wiadomo, że dobrze przespana noc lepiej podziała na naszą cerę niż najdroższe kosmetyki. Zima to szczególnie ciężki czas dla naszej skóry więc warto o nią zadbać.

Beautiful natural looking young smiling brunette woman, wearing knitted scarf, covered with snow flakes. Snowing winter beauty concept.

Jakość snu wpływa na nasze samopoczucie – wszyscy to wiemy. Oddziałuje również na naszą cerę. Brak snu, czy też częste pobudki w nocy, wpływają negatywnie na zdolności regeneracyjne skóry po kontakcie z promieniami UV. Sprawia to, że w nieodpowiedni sposób ulega ona złuszczeniu, a komórki macierzyste nie odbudowują się w odpowiednim tempie. Może to wywołać przebarwienia, cienie pod oczami i zmarszczki. Co ciekawe długie gorące kąpiele również potęgują uczucie zmęczenia i zniszczenia cery. Kąpiel dłuższa niż 15 minut wysusza naskórek i narusza naturalną ochronę lipidową.

Dlatego też sen jest niezwykle ważny zwłaszcza zimą. Istotne są dwa czynniki. Po pierwsze dobre przewietrzenie pomieszczenia w którym śpimy. Po drugie istotne jest dobranie odpowiedniego materaca. Na co zwrócić uwagę? Warto, by podłoże na którym śpimy odpowiednio regulowało temperaturę ciała i podpierało kręgosłup na całej długości. Przykładem może być tu materac Luna firmy Janpol. Model ten zawiera w sobie lateks, który pomaga w regulacji temperatury, a wysokoelastyczna pianka, z której jest wykonany, dba o kręgosłup.

Kobiety, które skończyły 25 lat powinny regularnie przesypiać osiem godzin. Niestety nie możemy „wyspać się na zapas”. Aby nasza cera wyglądała zdrowo i promiennie powinnyśmy codziennie przesypiać 7-8 godzin.