Zimowa garderoba – podstawy

12 Lis 2015 | Autor: | Kategoria: Moda

Każdy z nas ma w szafie rzeczy, z których korzysta co roku zimą. Co warto mieć w swojej garderobie, kiedy temperatura spada poniżej zera?

Nakrycia głowy Kamea Zita Czapka Niepowtarzalna jakość i design sprawia iż każdy kto włoży czapkę KAMEA czuje się wyjątkowo, tak też postrzegają go inni. Ciepła czapka z dużym, miękkim pomponem. Modny wzór dodaje niepowtarzalnego uroku. Szyk, (...)

Pierwszą rzeczą jest sweter. Mamy go w swojej szafie, jednak jeżeli chcemy by był naprawdę ciepły musimy zwrócić uwagę z czego jest on wykonany. Najcieplejsze są swetry z naturalnej wełny. To ona izoluje nas od zimna. Może jednak podrażniać naszą skórę, dlatego warto kupować ubrania wykonane z domieszką sztucznych włókien. Zawartość wełny nie powinna być jednak mniejsza niż 60% jeżeli chcemy, aby było nam ciepło. Należy przygotować się na to, że im więcej wełny zawiera materiał tym będzie droższy.

Zimą potrzebujemy również ciepłego nakrycia. Najlepiej ogrzeją nas kurtki puchowe. Nie jest to ubranie, które podkreśli naszą figurę, więc powinniśmy skoncentrować się na stronie praktycznej zakupu. Wybierając puchówkę zwróćmy uwagę, aby rzeczywiście była wypełniona puchem gęsim lub kaczym. Ten gęsi ma lepsze właściwości izolacyjne, jednak zarówno jeden, jak i drugi, dobrze nas ogrzeje. Zdarzają się jednak kurtki z ociepleniem z poliestru. Są one tańsze, jednak nie grzeją tak dobrze jak okrycia z naturalnym wypełnieniem. Raz zakupiona puchówka może nam służyć latami, ponieważ od lat modne są te same modele i kolory: beż, brąz, czerń i granat.

Ostatni element, który sprawi, że będzie nam ciepło zimą to bielizna termoaktywna. Sprawdzi się ona na jesiennych i zimowych spacerach. Jest to niezbędnik dla osób, które uprawiają sporty zimowe lub kochają jeździć na łyżwach. Ten specjalny rodzaj bielizny jest wykonany z materiałów syntetycznych, które są termoaktywne. Oznacza to, że taki materia grzeje, a jednocześnie świetnie wchłania wodę i odprowadza ją na zewnątrz.