Ciążowe mdłości – jak im zapobiegać?

19 Paź 2015 | Autor: | Kategoria: Dziecko, Polecane

Powodów ciążowych mdłości może być wiele. Najczęściej pojawiają się one rano, gdy jesteśmy na czczo, lub w ciągu dnia, gdy zetkniemy się na przykład z bardzo mocnymi zapachami. Jak zapobiegać tej przykrej dolegliwości? Co zrobić, by podczas całej naszej ciąży mdłości pojawiały się jak najrzadziej?

PRODUKT DOSTĘPNY TAKŻE W SKLEPIE STACJONARNYM Poduszka do spania w ciąży dziewiątka urzeka swą miękkością i najwyższą jakością wykonania. Ma unikalny kształt rogala w kształcie cyfry 9 dzięki czemu zapewnia podparcie na całej linii ciała także pod plecy.

Najlepiej, jeśli wstając łóżka nie będziesz już na czczo. Poproś więc rano partnera by podał ci kubek ciepłego mleka, płatki śniadaniowe, banana czy inną niedużą przekąskę. Możesz ją też sobie po prostu położyć wieczorne obok łóżka, by czekała rano na Ciebie.

Mdłości mogą się też pojawiać z powodu odwodnienia Twojego organizmu. Staraj się wiec w ciągu dnia pić nawet do 3 litrów różnych płynów. Co ważne, pij najlepiej wodę, napary ziołowe lub gorzką herbatę, dzieci czemu dodatkowo skutecznie wypłuczesz ze swojego organizmu substancje toksyczne.

Sprzymierzeńcem w walce z ciążowymi mdłościami jest też imbir. Świeże, starte kłącze możesz dodać do mleka czy wody, dla smaku dosładzając je miodem. Równie dobrze sprawdzają się migdały, które także doskonale leczą zgagę. Idąc dalej, dobrą kondycję utrzymasz dzięki nieprzejadaniu się, a za to jedzeniu regularnie małych porcji posiłków. Unikniesz w ten sposób napadów głodu przyczyniających się znacznie do mdłości.

I ostatnia rzecz, czyli unikanie mocnych zapachów, zwłaszcza tych sztucznych. Na czas ciąży zrezygnuj więc z mocnych perfum, odświeżaczy do powietrza czy balsamów do ciała o zdecydowanych zapachach. Jeśli nie jesteś w stanie zupełnie z nich zrezygnować, zamień je na delikatne, świeże zapachy.