Jak pielęgnować skórę jesienią?

12 Paź 2015 | Autor: | Kategoria: Felietony, Pielęgnacja

Jesień to dla skóry wymagający czas. Pierwsze przymrozki, zimny wiatr, deszcze, a nawet śnieg to rzeczy sprawiające, że delikatna cera może się szybko uszkadzać, co nie będzie wyglądało estetycznie. Jak się przed tym uchronić? Jak pielęgnować skórę jesienią?

Rewelacyjna apaszka w subtelne wzorki. Wykonana z cienkiej, delikatnej tkaniny. Modne zestawienie kolorystyczne. Idealnie prezentuje się z płaszczem lub kurteczką. Nieodzowny element twojej garderoby!! Długość: ok. 166 cm. Szerokość: ok. 47 cm. Skład: 10

Ładna skóra to ta, ktróa jest dobrze nawodniona. Dlatego też także jesienią wypijajmy dziennie minimum dwa litry płynów. Wodę warto też dostarczać skórze od zewnątrz, stosując kosmetyki ze składnikami higroskopijnymi. Zwłaszcza zwróćmy uwagę na te preparaty pielęgnacyjne, w których składzie znajdują się d-panthenol, gliceryna, hydrolizaty protein, propylenowy glikol czy kwas hialuronowy.

Inne składniki, które będą jesienią służyły naszej skórze, to takie składniki tłuszczowe jak woski, kwasy tłuszczowe czy ceramidy. Z nich korzystajmy codziennie. Za to średnio dwa razy na tydzień użyjmy odżywczych maseczek, któe jednocześnie będą regenerowały cerę.

A jeżeli chcemy zadziałać mocniej, wybierzmy się do salonu kosmetycznego na zabieg zwany sonoforezą. W jego trakcie w głąb naszej skóry wprowadzane są aktywne składniki, co odbywa się przy użyciu ultradźwięków.  Kosmetyczka sama dobierze nam kapsułkę z brakującymi nam witaminami i ją właśnie użyje do zabiegu. Więcej porad na temat tego, jak pielęgnować skórę jesienią, znajdziesz w powiązanym tematycznie wpisie pt.”Jak dbać o skórę jesienią”. Szukaj go na zaprzyjaźnionej stronie trendset.pl