Jak prawidłowo przygotować kąpiel dla maluszka?

06 Paź 2015 | Autor: | Kategoria: Dziecko, Felietony

Kąpiel to jeden z ważnych punktów dnia każdego noworodka. Oprócz swej podstawowej funkcji, czyli umycia ciała, powinna być ona więc przyjemnością tak dla nas, jak i dla samego dziecka. Jak zrobić, by tak było. O czym pamiętać gdy przygotowujemy codzienną kąpiel dla naszego szkraba?

wanienka

Po pierwsze, wszystkie produkty, któe podczas kąpieli będą potrzebne, przygotujmy wcześniej, ujładając je blisko wanienki. Z pewnością w gronie niezbędnych rzeczy znajdą się kosmetyki myjące i nawilżające, ręcznik, pieluszki czy piżamki. Niektórzy rodzice używają też podczas kąpieli miękkich szczoteczek czy gąbek.

Co rónie ważne, kąpiąc dziecko pamiętajmy o swoim kręgosłupie. Wanienkę ustawiajmy więc nie w dużej wannie, a na stole czy specjalnym stojaku. Dobrze też, jeśli wanienka naszego maluszka ma antypoślizgową matę, dzięki czemu codzienne mycie będzie bezpieczniejsze.

Dla komfortu niemowlęcia pamiętajmy też, że woda do jego kąpieli nie może mieć więcej niż 37 st. C – wyższa temperatura to zbyt duże wyzwanie dla małego ciałka.