Jak zachować świeżość w upalny dzień?

03 Sie 2015 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Latem, gdy na dworze skwar, ciężko nam zachować świeżość i rześkość. Pomogą w tym kosmetyki do ciała i twarzy. Do ciała na upały doskonale sprawdzą się kosmetyki miętowe, które zawierają orzeźwiający mentol. To jemu właśnie zawdzięczamy uczucie przyjemnego chłodu. Jednak dodatkowo działa on dezynfekująco, ponieważ usuwa bakterie, które powodują niemiły zapach skóry. Do tego kremy z mentolem dadzą ulgę zmęczonym i opuchniętym latem nogom.

okazje.info.pl

okazje.info.pl

W upalne dni niezastąpionym kosmetykiem jest również antyperspirant, ponieważ zawarte w nim sole aluminium i alkohol, chronią przed rozwojem bakterii. Mgiełki do ciała także doskonale sprawdzą się w upał bo są doskonałą alternatywą na lato dla perfum. Nie zawierają alkoholu więc są mniej trwałe od perfum, jednak są bezpieczne dla skóry wystawionej na działanie promieni słonecznych. Niektóre mgiełki do ciała są tworzone na bazie pielęgnacyjnej wody termalnej.

Aby nasza twarz wyglądała na świeżą mimo gorąca, szczególnie jeśli nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez makijażu, warto zaopatrzyć się w bibułki matujące, które zbierają nadmiar sebum i matują. Dzięki temu nie trzeba zmywać makijażu i malować się od nowa. A jeśli nie nakładamy makijażu wówczas idealna będzie dla nas mgiełka lub woda termalna w sprayu, bo odświeży zagrzaną i spoconą cerę.