Jak wybrać lokal na wesele? cz. I

28 Lip 2015 | Autor: | Kategoria: Dla domu, Felietony

Ślub i towarzyszące mu wesele to w większości przypadków najbardziej emocjonujące wydarzenie w życiu. I chociaż to wielkie i piękne święto to towarzyszą mu często stres i nerwy związane z przygotowaniami, bo młodzi chcą aby wszystko było idealnie – jak z bajki. Jedną z ważniejszych kwestii jest w tym przypadku wybór lokalu – sali czy restauracji, w której odbędzie się wesele.  Obecnie najczęściej wybierane na taką uroczystość są restauracje, w których mamy zapewnione nie tylko miejsce, ale również jedzenie i obsługę kelnerską.

iclipart.com

iclipart.com

W natłoku weselnych przygotowań, w pierwszej kolejności trzeba dokonać wyboru restauracji, ustalić jakie są w niej wolne terminy na uroczystość i dopiero potem zacząć planowanie reszty spraw, jak wybór DJ czy zespołu, fotografa, kamerzysty, samochodu, którym pojedziemy do ślubu. Te kwestie najczęściej trzeba ustalić z dużym wyprzedzeniem, ponieważ im bliżej terminu naszego wesela, tym mniejszy wybór będziemy mieli i możemy już nie otrzymać tego, czego oczekujemy. Zdecydowanie na samym początku musimy mieć przygotowaną chociażby pobieżną listę gości, aby wiedzieć na ile osób sali szukamy. Im więcej osób chcemy zaprosić, tym trudniej będzie nam znaleźć odpowiednią restaurację, szczególnie jeśli nie załatwimy tej sprawy odpowiednio wcześnie. Duża liczba gości to również mniej możliwości jeśli chodzi o jedzenie i taniec na tej samej sali, bo musi być ona wtedy naprawdę znacznych rozmiarów i może się okazać, że trudno będzie znaleźć w interesującej nas okolicy tego typu restaurację. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem może być wynajęcie specjalnie budowanej pod kątem dużych przyjęć sali weselnej.

Kolejny czynnik wpływający na wybór lokalu weselnego to jego lokalizacja. Warto wybrać taką, aby nie było zbyt daleko od kościoła czy urzędu, w którym będzie odbywał się ślub. Można z drugiej strony postawić na podmiejskie klimaty, licząc się z tym, że w takim przypadku będzie trzeba zapewnić gościom transport z kościoła na wesele, a później z wesela do domu. Bez względu na lokalizację restauracji, trzeba natomiast zadbać o miejsca parkingowe dla gości, którzy przyjadą własnym samochodem.