Jak dbać o okolice oczu po trzydziestce?

20 Lip 2015 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wrażliwa, prawie pozbawiona warstwy tłuszczowej, dlatego należy o nią szczególnie dbać. Dodatkowo latem narażona jest na działanie promieni słonecznych, ale również na powstawanie zmarszczek, ponieważ przez słońce częściej mrużymy oczy. Na skórze pod oczami i wokół nich często tworzą się też opuchnięcia i cienie. W tak wrażliwej okolicy twarzy nie ma miejsca na eksperymenty z kremami i pielęgnacją. Zatem im wcześniej zaczniemy dbać o skórę wokół oczu, tym mniej bogate w składniki kosmetyki będą nam potrzebne.

okazje.info.pl

okazje.info.pl

U pań po trzydziestym roku życia największym problemem wokół oczu jest powstawanie i nasilanie się zmarszczek zwanych kurzymi łapkami. Po trzydziestce skóra wolniej się odnawia dlatego pojawiają się te pierwsze zmarszczki mimiczne wokół oczu, mogą też tworzyć się worki pod oczami, co jest efektem zastoju limfy który może powodować np. zbyt długa praca przy komputerze, ponieważ wtedy mało mrugamy, a to mruganie powiekami przepycha limfę. Dlatego stosowane w tym wieku kremy pod oczy powinny być bogatsze w składniki i zawierać substancje przeciwzmarszczkowe.

Warto stosować kremy z peptydami, które pobudzają produkcję kolagenu w skórze i działają podobnie jak botoks – delikatnie hamują skurcze mięśni twarzy. Zapobiega to pogłębianiu się zmarszczek wokół oczu. A jeśli mamy problem z opuchlizną pod oczami, wówczas warto stosować kremy z kofeiną, która pobudza krążenie krwi i zapobiega opuchnięciom.