TempTraq – nowoczesny plaster mierzący temperaturę ciała dziecka

15 Cze 2015 | Autor: | Kategoria: Dziecko, Nowości, Polecane

Zdrowie dziecka to dla każdego rodzica rzecz najważniejsza. Aby jeszcze skuteczniej je kontrolować, warto zainteresować się super nowoczesnym plastrem TempTraq stworzonym przez firmę Blue Spark, który mogliśmy po raz pierwszy oglądać na ostatnich targach CES w Las Vegas, i który już teraz możemy kupić za 25 dolarów. Ale dlaczego warto mieć w swojej apteczce właśnie plaster TempTraq?

źródło: Blue Spark

źródło: Blue Spark

Dzięki plastrowi TempTraq mierzenie dziecięcej temperatury będzie się odbywało w sposób niemal nieinwazyjny. Produkt ten wykonano bowiem z miękkiego, ale zarazem wytrzymałego materiału, w którym zatopiono czujnik temperatury. Co jednak ważne – w materiale umieszczono także baterię, dzięki czemu pomiar może odbywać się stale przez dłuższy czas.

Ale to nie koniec ciekawych rozwiązań obecnych w nowym produkcie stworzonym przez Blue Spark. Czujnik temperatury może bowiem szybko przesyłać wyniki pomiaru na nasz telefon, a to za pomocą bardzo popularnej technologii Bluetooth. Zainstalowana w smartfonie aplikacja pokaże nam jednak nie tylko obecną temperaturę ciała naszej pociechy, ale i wykres obrazujący zmianę temperatury pomiędzy poszczególnymi pomiarami. Aplikacja jest też przygotowana do odczytywania kilku pomiarów na raz, dzięki czemu możemy śledzić temperaturę ciała kilku domowników.