Pod szczególną ochroną – długie włosy

08 Cze 2015 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Długie włosy, takie sięgające np. pasa, to kwestia kilku lat. Dlatego tym bardziej o takie włosy trzeba dbać, pielęgnować je i rozpieszczać, aby były naszą ozdobą a nie zmorą, bo jeśli konieczne będzie ich ścięcie, na podobną fryzurę będziemy musieli czekać kolejne lata.

iclipart.com

iclipart.com

Najważniejsza jest dbałość o końcówki włosów, ponieważ to one są najstarsze w całych długich włosach. Zawsze trzeba je podcinać gdy zauważymy, że się rozdwajają, a przed myciem zawsze trzeba je rozczesać, a w czasie mycia nie trzeć ani nie wycierać energicznie ręcznikiem, a zamiast tego delikatnie wyciskać. Gdy tylko się da, unikajmy też suszarki do włosów i suszmy włosy naturalnie, a jeśli już musimy je wysuszyć to używając niezbyt wysokiej temperatury powietrza.

okazje.info.pl

okazje.info.pl

Długie włosy nie lubią też zabiegów takich jak prostowanie, kręcenie czy rozjaśnianie. O kondycję długich włosów pomogą nam dbać specjalistyczne kosmetyki jak np. szampon Nivea Long Repair czy serum do końcówek marki Joanna. Warto stosować również maski do włosów, jak ta przeznaczona do włosów długich – Gliss Kur.