Jak dbać o biust młodej mamy?

07 Cze 2015 | Autor: | Kategoria: Dziecko, Pielęgnacja, Porady

Ciąża i okres karmienia piersią to dla kobiecego biustu szczególnie ciężki okres, który z pewnością nie wpływa pozytywnie na jego jędrność i ładny wygląd. Jeśli pozwolimy na to aby nasze piersi wówczas całkiem straciły formę, to uratuje nas tylko operacja plastyczna korygująca ich kształt czy wielkość. Natomiast warto zapobiegać, a przy lżejszych zmianach odpowiednio biust pielęgnować, aby poprawić jego stan. I nie chodzi tu tylko o wcieranie kremów czy balsamów.

iclipart.com

iclipart.com

Istotne w pielęgnacji biustu jest wzmocnienie mięśni piersiowych, które podtrzymują biust z boku. Najlepiej na nie działa taka aktywność fizyczna jak pływanie, ale również mniej wymagające ćwiczenia, jak ściskanie piłki w uniesionych dłoniach czy tzw. damskie pompki.

Warto też na zakończenie kąpieli pod prysznicem lub w wannie opłukać piersi strumieniem zimnej wody, co skutecznie ujędrnia skórę. Ważny jest również dobór odpowiedniego stanika, który będzie idealnie pasował pod biustem, a piersi nie będą wylewały się górą z miseczek. Nie należy też chodzić bez biustonosza, a już na pewno nie w czasie uprawiania aktywności sportowej.