Wiosenne problemy cery suchej

26 maja 2015 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Wiosna to okres, kiedy nasza skóra regeneruje się po zimie. W przypadku cery suchej, takie zimowe dyskomforty jak mróz, wiatr czy suche powietrze w pomieszczeniach mogą taką cerę dodatkowo uwrażliwić, co objawia się nierzadko pieczeniem, zaczerwienieniami czy wręcz łuszczeniem się.

Aby pomóc sonie w tym okresie, należy stosować kosmetyki łagodzące podrażnienia i wzmacniające płaszcz lipidowy skóry. Najlepsze będą te z witaminami A i E, a także z gliceryną, alantoniną i mocznikiem, który ma silne działanie nawilżające. Takie kosmetyki kupimy w porównywarce Okazje.info. Należy także dbać o odpowiedni demakijaż. Wieczorem trzeba umyć twarz i szyje mleczkiem lub śmietanką, a następnie przemyć tonikiem. Rano z kolei do mycia twarzy wystarczy sam tonik lub woda micelarna. Raz w tygodniu warto nałożyć maseczkę kojącą i nawilżającą.

iclipart.com

iclipart.com

Aby nie przysporzyć naszej suchej cerze dodatkowych kłopotów, warto unikać pomieszczeń klimatyzowanych, ale również opalania się, kosmetyków z dodatkiem alkoholu, wody chlorowanej oraz gorących kąpieli.