Jak mieć opaleniznę gdy nie możemy się opalać?

22 maja 2015 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Opalanie w zbyt dużych ilościach jest szkodliwe dla naszego zdrowia, a szczególnie skóry, a w skrajnych przypadkach nadmiar promieniowania słonecznego może się dla nas skończyć chorobami skóry czy nawet rakiem. Jednak są osoby, które ze względu na zdrowie czy też bardzo wrażliwą karnację w ogóle nie mogą się opalać. Aby mieć przybrązowioną skórę mogą wówczas sięgnąć po różne kosmetyki, które dadzą efekt promiennej opalenizny.

Zanim nałożymy kosmetyk, warto zapoznać się z radami jak uniknąć wpadek przy opalaniu kosmetykami. Zawsze trzeba kupić dobry samoopalacz, który będzie imitował naszą własną opaleniznę, dlatego do jasnej cery dobieramy odcień jasny, a do śniadej ciemny. Ważny jest też kolor bronzera, ponieważ blondynki i kobiety rudowłose ładnie wyglądają w odcieniu morelowym i kakaowym, a szatynki w ciepłym odcieniu cegły i terakoty.

okazje.info.pl

okazje.info.pl

Warto korzystać z kosmetyków, które dają efekt promiennej opalenizny, jak samoopalacze czy pudry brązujące. Aby uzyskać równomierny odcień, należy przed ich użyciem zrobić peeling i dobrze nawilżyć skórę balsamem. Nakładając samoopalacz należy pamiętać, że na miejsca o grubszej skórze jak kolana, łokcie oraz brwi nakładamy najpierw cienką warstwę kremu pielęgnacyjnego, co zapobiegnie powstawaniu ciemniejszych plam. Po nałożeniu samoopalacza należy odczekać przynajmniej kwadrans zanim włoży się ubranie. Zanim wybierzemy markę samoopalacza, warto zajrzeć do rankingu popularności samoopalaczy na Okazje.info, który ułatwi nam wybór dobrego kosmetyku, który da doskonałe efekty.