Gładkie kolana i łokcie

14 maja 2015 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Słońce, wysoka temperatura i bluzki z krótkim rękawkiem, szorty czy minispódniczki. Wszystko to nie będzie wyglądać ładnie, jeśli nasze ciało nie będzie do tego przygotowane. A najbardziej newralgiczne miejsca, o których często zapominamy i nie traktujemy ich z należytą uwagą to łokcie i kolana. Tymczasem skóra w tych miejscach jest zwykle bardziej szorstka, szybciej się wysusza, a nawet rogowacieje, dlatego wymaga więcej uwagi.

Cotygodniowy peeling całego ciała i codzienne wcieranie balsamu nawilżającego w przypadku kolan i łokci to za mało. Regularna, intensywna pielęgnacja tych miejsc zaowocuje gładkością i blaskiem. Przynajmniej dwa razy w tygodniu należy wykonywać peeling tych miejsc, np. za pomocą sizalowej rękawiczki, szczotki lub kosmetykiem gruboziarnistym. Wiele osób za najskuteczniejszą metodę uważa smarowanie tych fragmentów ciała oliwą z oliwek.

iclipart.com

iclipart.com

Jeśli naskórek na kolanach czy łokciach zrogowaciał, wówczas pomoże cytryna – przekrajamy ją na pół i pocieramy połówkami zrogowaciałe miejsca. Inna naturalna metoda domowa to papka z rozgotowanego siemienia lnianego (znajdziesz je na Okazje.info), którą nakładamy na fragmenty wymagające pielęgnacji.

Bez względu na to jaką metodę pielęgnacji wybierzemy, najważniejsza jest systematyczność. Bez niej nawet najdroższe kosmetyki nie pomogą.