Jak walczyć z rozstępami?

12 maja 2015 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Rozstępy to zmora niejednej pani. Powstają w wyniku rozciągania się skóry pod wpływem dużych wahań masy ciała lub też zmian hormonalnych zachodzących w organizmie w okresie dojrzewania oraz w czasie ciąży. Aby ich uniknąć, warto stosować profilaktykę w formie nawilżania balsamem, wzmacniania skóry preparatom przeciw rozstępom, a także uelastyczniać poprzez masaż, np. olejkiem lub kremem. Same kosmetyki tu jednak nie wystarczą, bo bardzo ważna jest też dieta, bogata w substancje odżywcze.

Dlaczego warto kłaść nacisk na zapobieganie powstaniu rozstępów? Otóż dlatego, że gdy już się pojawią, nie da się ich pozbyć domowymi sposobami i pozostanie jedynie ich usunięcie laserem lub zabiegi RF, które są bardzo kosztowne, a i tak nie zlikwidują rozstępów całkowicie do zera.

iclipart.com

iclipart.com

W diecie profilaktycznej najważniejsze są takie składniki jak cynk, woda i witamina K. Cynk wpływa na elastyczność skóry. Zawarty jest np. w orzechach czy kiełkach, ale również w owocach morza, pestkach dyni i warzywach zielonych, liściastych. Z kolei woda nawadnia skórę, dzięki czemu jest ona mniej podatna na pęknięcia. Witamina K poprawia ukrwienie, a jej źródłem są pomidory, nabiał czy wątróbka.

Wsparciem dla diety będą kosmetyki, które wcieramy w miejsca, w których mamy rozstępy lub takie, gdzie potencjalnie mogą się one pojawić. Preparat należy wmasowywać okrężnymi ruchami aż do jego całkowitego wchłonięcia, powtarzając zabieg kilka razy dziennie. Dobrym rozwiązaniem będzie też użycie masażera z plastikowymi wypustkami.