Młoda mamo, zadbaj o siebie!

22 Kwi 2015 | Autor: | Kategoria: Dziecko, Porady, Uroda

Opieka nad maluszkiem w domu, przerwa w pracy i rutyna codziennego dnia często powodują, że kobiety przestają dbać o siebie. Nie malują się, omijają fryzjera, a po domu chodzą w powyciąganych dresach. A tymczasem nie wpływa to korzystnie na nasze samopoczucie, a przez to pośrednio na samopoczucie dziecka, które z nami przebywa i odczuwa emocje mamy. Zatem pora zmienić podejście i poczuć się prawdziwą kobietą, a nie tylko mamą.

iclipart.com

iclipart.com

Sama świadomość, że wygląda się ładnie i atrakcyjnie już poprawia samopoczucie i powoduje, że możemy zawojować cały świat, jeśli tylko zechcemy. Taką zmianę na pewno zauważy i doceni nasz partner, który w pewnym sensie „odzyska” swoja ukochaną, a najlepsze koleżanki też nie puszczą takiej zmiany mimo uszu.

Codzienna opieka nad malutkim dzieckiem to powtarzanie wciąż tych samych czynności, dlatego aby przełamać rutynę warto co jakiś czas zaszaleć i np. pojechać w ciekawe miejsce, zobaczyć ciekawą wystawę czy zabrać malca na spotkanie z koleżanką w kawiarni, aby wyjść z murów domu czy mieszkania.  Warto też od czasu do czasu zostawić dziecko z partnerem, babcią lub nianią i znaleźć czas tylko dla siebie, na wizytę u kosmetyczki czy wizytę na siłowni.

To, że w tej chwili się nie pracuje nie zwalnia z obowiązku bycia na bieżąco ze sprawami zawodowymi, szczególnie jeśli po urlopie macierzyńskim czy wychowawczym planujemy powrót do pracy. Warto więc śledzić wiadomości z branży i w ogóle ze świata (przyda się do tego dobry laptop – poszukaj go w porównywarce cen Okazje.info). Z pewnością ułatwi to powrót do pracy po długiej przerwie.