Przyzwyczajenia szkodliwe dla skóry

14 Kwi 2015 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Aby mieć piękną i zdrową skórę nie trzeba pamiętać tylko o jej pielęgnacji, ale również przeciwdziałać problemom, ponieważ jest trochę takich przyzwyczajeń i czynności, które naszej skórze szkodzą. Na pierwszym miejscu wrogów skóry jest opalanie się. Oczywiście opalona skóra wygląda ładnie, ale jest to tylko pozornie zdrowy wygląd, ponieważ poprzez kąpiele słoneczne znacznie szybciej starzeje się nasza skóra, bo starzeją się i uszkadzają komórki. Może to być przyczyną powstawania przebarwień i skupisk piegów. Możemy chronić naszą skórę za pomocą preparatów z filtrem, co jednak nic nie da jeśli skorzystamy z solarium, dlatego opalanie w nim jest najbardziej szkodliwe dla skóry.

Kolejny błąd przy codziennej higienie to zbyt gorące kąpiele, które ją przesuszają i przyspieszają powstawanie pajączków. Wpływają też na rozwój cellulitu. Dzieje się tak, ponieważ ciepło spowalnia krążenie krwi, a wówczas tłuszcz i toksyny odkładają się w naszym organizmie.

iclipart.com

iclipart.com

Szkodliwe są również nawyki żywieniowe oraz używki. Skórze szkodzi palenie papierosów, spożywanie alkoholu, ale również jedzenie słodyczy. W przypadku alkoholu, po jego spożyciu gwałtownie rozszerzają się naczynka krwionośne, co z czasem przyspiesza ich pękanie, a nawet powstawanie łuszczycy czy trądziku różowatego. Z kolei trucizny z dymu papierosowego niszczą w organizmie witaminę A, C i E, przez co skóra szybciej się wysusza i rogowacieje. Z kolei cukier obecny w dużej ilości w słodyczach, najbardziej przyspiesza starzenie się organizmu, spowalnia namnażanie się komórek oraz zmniejsza produkcję kolagenu odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry.