Jak mieć ciało w doskonałej formie na wiosnę?

09 Kwi 2015 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Nie ma idealnych kobiet, o idealnych ciałach – wbrew temu co pokazują nam kolorowe pisma ze zdjęciami obrobionymi cyfrowo. Jednak można wyglądać i czuć się dobrze we własnej skórze, pod warunkiem, że o nią zadbamy i poświęcimy jej nieco czasu. Każde ciało może wyglądać zachwycająco, jeśli się wie jak o nie zadbać. Podstawą gładkiej i zdrowo wyglądającej skóry jest pielęgnacja, która codziennie zajmuje zaledwie kilka chwil.

Jeśli nasze ciało ma niedoskonałości, starajmy się je minimalizować, ale nie robić z tego dramatu życiowego. Wałeczki i cellulit zminimalizujemy używając preparatów do ciała z kofeiną. Bez względu jednak na to czego by nie było w takich kremach i balsamach, nie zadziałają jeśli nie będzie się ich regularnie używać.

iclipart.com

Jeśli z kolei mamy bladą cerę, warto ją lekko rozpromienić czy ozłocić, aby wygląda promiennie i zdrowo. Dodatkowo dzięki temu nasze ciało będzie się wydawać szczuplejsze. Bladość po zimie i drobne niedoskonałości skóry ładnie ukryją balsamy do ciała nowej generacji, które delikatnie i w naturalny sposób skorygują jej koloryt.

A jeżeli mamy skórę suchą, koniecznie musimy zadbać o jej intensywne nawilżanie. Do tego posłużą nam różnego rodzaju balsamy do ciała (znajdziesz je m.in. na Okazje.info), masła nawilżające, które zapobiegają ucieczce wilgoci z głębszych warstw skóry, czyli wzmacniają barierę ochronną. To osłabienie tej bariery jest powodem suchości skóry i jej szorstkości. Takiej skórze możemy też zafundować popularne od jakiegoś czasu olejki.