Wojna ze … zmarszczkami

02 Kwi 2015 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Twarz to zawsze widoczna część ciała, nasza wizytówka. Mówi o tym czy jesteśmy zadowolone czy złe, wypoczęte czy zmęczone, ale również na twarzy znać efekty mijającego czasu w postaci zmarszczek. Nie musimy się jednak całkowicie poddawać upływającemu czasowi, a walczyć ze zmarszczkami za pomocą kosmetyków. Stosując je sumiennie i regularnie już po około miesiącu zauważymy pierwsze efekty odmłodzenia twarzy.

Jeśli posiadamy zmarszczki, które nadają nam marsowego spojrzenia, czyli tzw. lwią zmarszczkę oraz pionowe linie na czole nad nosem, nasza twarz nabiera groźnego wyglądu. Zmarszczki te powstają w wyniku grymasów mimicznych, a w walce z nimi pomoże nam skoncentrowany kwas hialuronowy posiadający zdolność wygładzania głębokich nawet zmarszczek. Preparat oparty na tym kwasie należy wklepywać w czoło na noc, kiedy mimika twarzy prawie ustaje, a mięśnie się rozluźniają i skora ma możliwość się wygładzić.

iclipart.com

iclipart.com

Kolejny częsty problem ze zmarszczkami to bruzdy okołonosowe, które z wiekiem pogłębiają się i ciemnieją, łączą się z załamaniami w kącikach ust tworząc opadające linie, przez co twarz nabiera zmęczonego wyrazu. Do walki z takimi bruzdami najlepiej nadaje się preparat punktowy, który nakłada się bezpośrednio na linię bruzd. Wiążąc wilgoć wypełnia on zmarszczkę od środka. Taki preparat należy stosować codziennie rano i wieczorem, pod makijaż.

Wielu z nas nie omijają także zmarszczki w kącikach oczu zwane kurzymi łapkami lub śmieszkami. Ten rodzaj zmarszczek powstaje najwcześniej, jeśli mrużymy oczy przed słońcem czy np. mamy źle dobrane okulary, ale również gdy śmiejemy się. Wówczas promieniste zmarszczki w zewnętrznych kącikach oczu utrwalają się i stają coraz głębsze. Można je wygładzać poprzez codzienne uelastycznianie skóry kremem przeznaczonym specjalnie do skóry wokół oczu.