Jak przygotować ciało na nadejście wiosny – poradnik UST-M

28 Mar 2015 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Zima się skończyła, wiosna już nawet w kalendarzu. Dni są coraz dłuższe i cieplejsze, a my zaczynamy zakładać coraz to lżejsze i bardziej przewiewne ubrania. Jednak nie tylko zmiana w szafie jest konieczna, ale przede wszystkim dbałość o nasz wygląd, naszą skórę. Skóra po zimie, kiedy narażona była na wahania temperatury, różnice ciepła, przesuszenie, jest przesuszona i nie wygląda zdrowo. Dlatego na przełomie zimy i wiosny warto pamiętać o podstawowych zasadach dbania o zdrowie i o wygląd naszej skóry, która zimą bywa szara, sucha i zmęczona. Chcąc nadać jej zdrowego kolorytu dobrze jest korzystać z odpowiednio dobranych kosmetyków, zbilansowanej diety, zadbać o zdrowy sen i wypoczynek. Nie możemy jednak zapominać o bardzo ważnej roli jaką odgrywa w tym wszystkim woda.

materiały prasowe UST-M

materiały prasowe UST-M

Podstawą zdrowia i zdrowego wyglądu skóry jest odpowiednie nawodnienie. Zimą popełniamy często jeden z podstawowych błędów jakim jest rezygnowanie z picia wody na rzecz gorącej herbaty lub kawy. Do tego rozgrzane kaloryfery w mieszkaniach z jednej strony zapewniają nam ciepło, z drugiej jednak wysuszają śluzówkę nosa i jamy ustnej, co powoduje szybszą utratę wody ze skóry. Jednym z prostszych sposobów na zapewnienie odpowiednich składników odżywczych naszemu organizmowi i skórze, jest sięgniecie po wodę z kranu, która odpowiednio przefiltrowana jest idealna do picia również w chłodne dni.

materiały prasowe UST-M

materiały prasowe UST-M

Przefiltrowana woda kranowa jest pozbawiona smaku i zapachu chloru, który wpływa na jakość napojów i potraw z niej przygotowanych. Aby mieć stały dostęp do oczyszczonej wody, warto zainstalować w domu filtr podzlewozmywakowy UST-M, dzięki któremu można pić wodę prosto z kranu i nie musimy wówczas pamiętać o zaopatrywaniu się w wodę butelkowaną. Przełom marca i kwietnia to czas, w którym nawodnienie naszego organizmu przefiltrowaną wodą doskonale przygotuje nas na wiosnę i na odbiór coraz większej ilości promieni słonecznych.

Musimy też pamiętać, że ilość dostarczanej wody jest tak samo ważna jak jej jakość, ponieważ twarda woda, podobnie jak chlor, powodują wysuszenie skóry i sprawiają, że nasze ciało, a szczególnie dłonie są szorstkie w dotyku. Stosowanie odpowiednich filtrów do wody oraz zmiękczaczy rozwiąże ten problem. Istnieje wiele rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb i możliwości użytkowników – na nadmiar chloru w wodzie warto zastosować filtr prysznicowy, natomiast problem twardej wody rozwiąże zainstalowanie stacji zmiękczającej, która uzdatni wodę w całym budynku. Skóra z tendencją do alergii wymaga z kolei zastosowania filtra z odwróconą osmozą.