Jak pozbyć się cieni pod oczami ?

08 Paź 2012 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Cienie pod oczami mogą powstawać z rożnych powodów. Czasami są wynikiem nieprzespanej nocy, alergii, choroby. Może się też zdarzyć, że tendencję do powstawania cieni pod oczami odziedziczyliśmy w genach. Co więc zrobić, aby pozbyć się tak nielubianego defektu lub chociaż odrobinę go zredukować?

źródło zdjęcia: kobietamag.pl

Jak walczyć z cieniami?

Przede wszystkim należy zrobić testy krwi, które sprawdzą Twój stan zdrowia. Być może cierpisz na niedobór witaminy B6 i kwasu foliowego albo anemię. Dobrze jest też zidentyfikować alergeny. Czasami usuniecie ich z otoczenia lub odpowiednie leczenie zmniejszy występowanie ciemnych obwódek.

Nie da się ukryć, że jednym z najlepszych lekarstw jest porządna dawka snu. Najlepiej kłaść się o regularnej porze, a także przesypiać 7-9 godzin. Co istotne alkohol i inne używki mogą przyczynić się do bezsenności, dlatego zaleca się wstrzemięźliwość lub całkowite ich wyeliminowanie.

Skórę można zregenerować okładami z herbaty, maskami chłodzącymi lub poprzez stosowanie odpowiednich kremów, na przykład z witaminą K i retinolem. Witaminy zawarte w kosmetykach poprawią koloryt skóry i rozjaśnią cienie. Z kolei okłady zmniejszą opuchnięcia i zrelaksują oczy.

Odpowiednia dieta bogata w owoce i warzywa pozwoli uzupełnić niedobory składników odżywczych. Pomocne będą zwłaszcza kapusta, szpinak i wiele innych zielonych, liściastych warzyw. Zawierają bowiem dużo witaminy B 12, która chroni przed anemią. Warto też zredukować ilość spożywanej soli. Składnik ten powoduje zatrzymanie wody w organizmie i może spowolnić krążenie krwi, przez co naczynia krwionośne będą bardziej widoczne pod cienką skórą wokół oczu.

Najszybszym sposobem na pozbycie się cieni pod oczami jest zakamuflowanie ich kosmetykami. Do tego celu najlepiej użyć korektora o odcieniu brzoskwiniowym lub żółtym. Różowy może bowiem tylko je uwydatnić. Po nałożeniu kosmetyku należy lekko przyprószyć skórę pudrem transparentnym.

źródło: kobiecezasady