Jak wybrać dobry gabinet kosmetyczny?

12 Lut 2015 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda, Zdrowie

Bez znaczenia, czy jesteście stałymi bywalczyniami salonów kosmetycznych czy wybieracie się tam po raz pierwszy – każda kobieta powinna zwracać uwagę, czy gabinet do którego chodzi i pracujący tam personel spełnia właściwe wymagania. Przecież podczas korzystania z usług gabinetu nie tylko chcecie otrzymać zamówiony zabieg wykonany w profesjonalny sposób, ale również zrelaksować się i mieć poczucie, że zabieg jest bezpieczny dla Waszego zdrowia. Na co więc zwrócić uwagę wybierając gabinet kosmetyczny? Oto nasz krótki poradnik!

Woman at the spa

Pierwsze wrażenie – jest niezwykle ważne. Gabinet powinien sprawiać wrażenie zadbanego, czystego i profesjonalnego. Dużo uwagi powinniście zwrócić na wygląd obsługi – czy panie wykonujące zabieg mają ładny, delikatny makijaż, zadbaną cerę i krótko obcięte zadbane paznokcie? Kosmetyczka swoim wyglądem powinna dawać świadectwo swojej wiedzy i umiejętności. Nie chcecie chyba by zabieg na twarz czy ciało wykonywała osoba w długich tipsach, albo Wasz makijaż robiła osoba, która sprawia wrażenie jakby malowała się po ciemku. Zwróćcie tez uwagę czy stroje pracowników są czyste i zmieniane jeśli tylko się zabrudzą. Jeśli lokal już od pierwszej chwili budzi Wasze wątpliwości – znajdź inny.

www.15-115.pl

www.15-115.pl

Czystość – jedna z najważniejszych rzeczy w gabinecie kosmetycznym to sterylność. Zwróćcie uwagę czy sprzęt, którym jest wykonywany zabieg jest odpowiednio i często dezynfekowany (np. pilniki do paznokci) oraz czy kosmetolog często myje ręce. Pamiętaj, że kosmetyki powinny być nakładane specjalnymi patyczkami, a duża część zabiegów powinna być wykonywana przez niego w gumowych rękawiczkach (np. manicure) po czym powinny być one wyrzucane. W gabinecie powinny również być jednorazowe czepki, majtki, a ręczniki i szlafroki, które powinny być oddawane do prania, gdy tylko klientka je zdejmie.

Chocolate mask

Kwalifikacje personelu – osoba, która się Wami zajmuje, powinna mieć ukończona odpowiednia szkołę i posiadać tytuł kosmetologa. W branży kosmetycznej również bardzo ważne jest by być na bieżąco z nowościami – dobrze jeśli gabinet dba, by jego pracownice regularnie odbywały kursy specjalistyczne i poznawały najnowsze zasady pielęgnacji ciała i cery. Bardzo często okazuje się, że wykształcona i doświadczona kosmetyczka ma wiedzę lepszą niż nie jeden dermatolog (choć w przypadku dużych problemów z cerą najpierw powinnyście wybrać się do lekarza) – potrafi dobrze doradzić jak właściwie pielęgnować cerę i jakich kosmetyków używać lub zasugerować jakie zabiegi będą najlepsze dla danej osoby. Dodatkowo podczas zabiegu osoba taka cechuje się profesjonalizmem: przez zabiegiem ogląda twarz lub dłonie i paznokcie oraz informuje klientkę, co będzie robić. Musi mieć też właściwy charakter i umiejętności interpersonalne – powinna to być otwarta i chętnie odpowiadać na zadawane pytania.

Portrait of beauty therapist

Atmosfera – ona również przekłada się na zadowolenie z wizyty w salonie kosmetycznym. To ma być przyjemny czas, podczas którego chcecie nie tylko zadbać o siebie, ale również się zrelaksować i odpocząć. Niesnaski pomiędzy pracownikami lub nieuprzejmy personel mogą skutecznie zepsuć cała wizytę. Dodatkowo gabinet powinien dawać Wam poczucie bezpieczeństwa i intymności. Zwróćcie uwagę, czy w lokalu są wydzielone części na zabiegi oraz recepcję. Dzięki temu podczas zabiegów pielęgnacyjnych nie będą Wam przeszkadzały dzwoniące telefony i rozmowy innych osób.