Piękna o poranku – kremy na noc dla każdej kobiet

05 Lut 2015 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Piękna, zdrowa cera jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o kobiecej atrakcyjności. Dlatego każda z nas stosuje specjalne peelingi, nakłada maseczki nawilżające lub odżywiające, aplikuje serum i pamięta o odpowiednich kremach przed zrobieniem idealnego makijażu i wyjściu z domu. Ale coraz częściej zdarza się, że zmęczone po ciężkim dniu marzymy jedynie o jak najszybszym zmyciu naszego make-up’u i położeniu się spać – a rano zastanawiamy się czemu nasza skóra nie wygląda tak promiennie jak kiedyś.

Woman applying face cream

Nie tylko dobry sen wpływa na wygląd naszej cery (o tym jak sprawić sen był dobry i zdrowy możecie przeczytać w tym artykule). Podstawowym błędem wielu kobiet jest zapominanie o nałożeniu odpowiedniego kremu na noc. Nasze cera, po całym dniu potrzebuje specjalnej pielęgnacji, zwłaszcza, że podczas naszego nocnego wypoczynku regeneruje się najbardziej w ciągu dnia.Około północy nasza skóra staje się bardziej elastyczna i lepiej ukrwiona, dzięki czemu lepiej przyjmuje aktywne składniki z kosmetyków i dostarcza je do głębszych warstw naskórka. Dlatego kremy na noc posiadają w swoim składzie większe ich skoncentrowanie. Jej komórki oczyszczają się z toksyn i zaczynają produkować specjalne białka regenerujące włókna kolagenowe i naprawiające część jej uszkodzeń powstałych w ciągu dnia.

Cosmetic cream for skin care

Wybierając swój krem na noc:
Należy przede wszystkim pamiętać jaki typ cery mamy oraz o naszym wieku. Dla kobiet z cerą trądzikową lub ze skłonnością do przetłuszczania się kremy powinny być lżejsze, natomiast posiadaczki cery suchej potrzebują kosmetyku gęstszego – który lepiej nawilży i zapobiegnie utracie wody w ciągu dnia. Kobiety po 30 roku życia powinny szukać kremów z koenzymem Q10, dla czterdziestolatek wskazane są takie mające dodatkowo ceramidy, nienasycone kwasy tłuszczowe, proteiny czy retinol. W wieku 50+ niezwykle pomocne będą izoflawony sojowe, kwas foliowy oraz glikolowy. Co więcej najlepsze kremy powinny mieć zawsze w swoim składzie witaminy A, E, C, flawonoidy, które będą przeciwdziałać uszkodzeniom wywoływanych przez czynniki zewnętrze (zimno, słońce, wiatr) oraz odżywcze minerały jak wapń, krzem, cynk selen oraz siarkę. Odpowiedniego kremu możesz poszukać na Okazje.info.