Jak przeprowadzić doskonały demakijaż?

14 Sty 2015 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Co wieczór, po całym dniu spędzonym w makijażu, trzeba doprowadzić skórę twarzy do porządku i nie warto na tym oszczędzać czasu, bowiem odpowiednio wykonany ułatwi skórze odnowę w czasie snu, a także sprawi, że za dnia będziemy wyglądać pięknie i zdrowo. Niedokładny demakijaż może powodować pogłębianie się zmarszczek, a także powstawanie różnych krostek i zaskórników.

noblehealth.com

noblehealth.com

Od czego zatem zacząć prawidłowy demakijaż? W pierwszej kolejności zmywamy cienie z powiek i tusz z rzęs. Używamy do tego płatka kosmetycznego nasączonego płynem do demakijażu oczu – w przypadku tuszu wodoodpornego musi to być płyn dwufazowy, w przypadku którego w wodzie umieszczony jest olej, który poradzi sobie z takim kosmetykiem. W następnej kolejności zmywamy z twarzy podkład. Podobnie z szyi i dekoltu. Najlepiej użyć do tego mleczka do demakijażu lub płynu micelarnego. Po użyciu mleczka, należy je dodatkowo zmyć przegotowaną wodą. Na koniec rytuału należy przetrzeć twarz wacikiem nasączonym tonikiem, bo dzięki temu przywrócimy skórze naturalne ph. Przy cerze wrażliwej, zamiast toniku można użyć wodę termalną. Na tak przygotowaną twarz, wklepujemy serum, a następnie krem.

Należy pamiętać, że również rano należy się cerze nieco demakijażu, który ma usunąć nadmiar sebum i nocne zanieczyszczenia. Dlatego warto przetrzeć twarz płynem micelarnym, a następnie tonikiem. Na pewno nie należy myć twarzy zwykłym mydłem, bo powoduje ono podrażnienia i wysusza skórę, zmieniając przy tym jej ph. A jeśli wieczorem nie mamy czasu na dokładne oczyszczenie cery, użyjmy chociaż specjalnych chusteczek do demakijażu.