Farbowanie włosów i ich pielęgnacja

12 Sty 2015 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Uroda

rude włosy

Bardzo często, kobiety pragnąc zmienić coś w swoim życiu decydują się na przefarbowanie włosów. O ile efekt po farbowaniu jest zachwycający, większość Pań już po 2-3 miesiącach zaczyna zauważać negatywne zmiany na swoich włosach. Często staja się matowe i łamliwe, kolor zaczyna się różnić od oryginalnego i ogólnie „coś jest z nimi nie tak”. A wystarczy tylko pamiętać o podstawowej pielęgnacji, która nie zajmuje dużo czasu by cieszyć się perfekcyjnymi włosami przez cały czas.

Przed rozpoczęciem farbowania pamiętajmy o właściwym nawilżeniu struktury włosa, dzięki czemu nie zostaną one tak zniszczone podczas zabiegu. Każda z nas sama wyczuje moment kiedy ich kondycja poprawi się na tyle, by poradziły sobie z działaniem farby. Okres ten zwykle wynosi od 2 tygodni do 3 miesięcy w zależności od stanu początkowego włosa. Dobrze jest wtedy wyposażyć się nie tylko w odżywkę do włosów ale również zakupić specjalną maskę oraz serum do końcówek.

Włosy fryzjer

W międzyczasie powinnyśmy podjąć już podjąć decyzję o tym czy będziemy farbować włosy w domu czy w gabinecie fryzjerskim. Doświadczony fryzjer będzie w stanie dobrać dla nas idealną farbę i poinstruuje jak pielęgnować nasza nowa fryzurę. Zabieg przeprowadzony w domu będzie znacznie tańszy, lecz kolor może odbiegać od planowanego, dlatego przynajmniej pierwsze farbowanie zaleca się robić u specjalisty. Po farbowaniu należy kontynuować terapię nawilżającą włosy, która rozpoczęłyście przez zabiegiem. Dzięki temu Wasze włosy będą błyszczące i wygładzone. Pamiętajcie również by nie poddawać wielu zabiegom mechanicznym farbowanych włosów. Ciągłe prostowanie ich lub kręcenie pogorszy ich stan przez co nie będą wyglądały naturalnie. Stosujcie tez filtry ochronne np. w wakacje jeśli będą narażone na silne działanie promieni słonecznych.