L’biotica Progestella – krem z naturalnym progesteronem

28 Gru 2014 | Autor: | Kategoria: Nowości, Uroda

Na zespół napięcia przedmiesiączkowego zwanego PMS narzeka blisko połowa kobiet w wieku rozrodczym. Wszystkiemu winne są hormony, w tym progesteron. Jeśli więc na kilka dni przed terminem miesiączki zaczyna się odczuwać nieprzyjemne skutki zmian hormonalnych, zamiast popadać w coraz większe zdenerwowanie i stres, warto je łagodzić, a nawet im zapobiegać. A teraz z pomocą może przyjść nam krem. Progesteron jest hormonem żeńskim, który sprawia, że miesiączki są regularne. Jest on niezbędny do wystąpienia owulacji, jego zadaniem jest też przygotowanie macicy do zagnieżdżenia się komórki jajowej, a następnie do utrzymania ciąży. PMS jest natomiast efektem m.in. spadku poziomu progesteronu w organizmie. Również gdy jest go za mało, miesiączki stają się nieregularne, czasem mogą pojawiać się bardzo obfite krwawienia. Natomiast gdy kobieta jest w ciąży, niedobór progesteronu może doprowadzić do poronienia.

materiały prasowe

materiały prasowe

Dwa nowe kremy marki L’biotica – Progestella PMS i Progestella MENOPAUZA z naturalnym progesteronem łagodzą objawy związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego oraz menopauzą, takie jak m.in. drażliwość, zmiany nastroju, bezsenność, zawroty oraz migrenowe bóle głowy, nudności, bóle i obrzęki piersi, zaburzenia apetytu, problemy z koncentracją, nadmierne pocenie czy uderzenia gorąca. Kremy zalecane są również w łagodzeniu dolegliwości związanych z premenopauzą, nieregularnymi krwawieniami miesięcznymi, klimakterium czy osteoporozą.

Kremem Progestella smarujemy okolice wewnętrznej powierzchni ramion oraz ud, za każdym razem krem wcierając w inne miejsce, co zapewnia lepsze wchłanianie. W miejsca posmarowane nie nakładamy już innych preparatów, bo mogą one utrudniać przyswajanie składników aktywnych Progestelli. Naturalny progesteron jest wchłaniany przez podskórną tkankę tłuszczową, a następnie uwalniany do krwi. Preparat najlepiej stosować dwa razy dziennie (rano i wieczorem – najlepiej przed snem) w ilości 1/8 do 1 łyżeczki dołączonej do opakowania dziennie. Dokładną dawkę każda kobieta dostosowuje do swoim indywidualnych potrzeb.