Kobieca sylwetka – dzwon

18 Gru 2014 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Figurę dzwon często posiadają panie w średnim wieku – w okresie dojrzewania posiadały one nienaganną sylwetkę o lekko zaokrąglonych biodrach i pupie. Niestety – wraz z z przybyciem dodatkowych lat wiele kobiet traci drobną sylwetkę. Jednak nie ma co się martwić – sylwetka ta, zdecydowanie należy do kobiecych, a moda na duże pupy wraca do nas z ogromną szybkością.

Cechy charakterystyczne sylwetki dzwon

Na pierwszy rzut oka widać niepoprcjonalnie dużą dolną część ciała (w stosunku do dgórnej jego części). Najwięcej uwagi skupiają szerokie biodra, które dodatkowo podkreślone są przez masywne uda oraz pośladki. Niestetyy, górna część sylwetki jest zbudowana dużo bardziej delikatnie. Wąskie ramiona oraz nieduży biust, podkreślają ciężkość dolnych partii ciała. Kobiety o sylwetce „dzwon” posiadaja także krótką talię oraz ogólnie szczupła budowę. Całej figurze „towarzyszy” nieco odstający brzuszek, który także uwydatnia nieproporcjonalność figury. Większość kobiet o figurze dzwon jest niska, dlatego nadal sylwetka może być uznana za „uroczą”. Znane osoby, które posiadają ten rodzaj sylwetki to Hillary Clinton, Jennifer Lopez czy Jennifer Hudson.

Ćwiczenia fizyczne dla figury dzwonu

Trening taki powinien opierać się na tym by zredukować nadmiar tłuszczu znajdujący się okolicach bioder, natomiast wzmocnić górną partie ciała. Dobrze sprawdzi się trening aerobowy, np. Bieganie, który skutecznie poradzi sobie z tłuszczem zgromadzonym w dolnych partiach ciała. Trening siłowy natomiast pozwoli na rozwinięcie mięśni barków oraz ramion, co stworzy lepsze proporcje naszego ciała. Dobrym pomysłem będzie więc ćwiczenie na siłowni podnoszenie ciężarów.