Oleje naturalne w pielęgnacji twarzy od Evree

22 Gru 2014 | Autor: | Kategoria: Nowości, Uroda

Oleje w naturalnej postaci są hitem w pielęgnacji twarzy, ciała i włosów od kilku dobrych lat.  Nie są już tylko zarezerwowane dla zwolenniczek trendu ekologicznego w pielęgnacji i mają je w ofercie, w różnej postaci, także duże firmy kosmetyczne. Za co je tak lubimy?

W pierwszej kolejności chodzi o kompleksowość pielęgnacji, ponieważ oleje roślinne są łatwo przyswajalne przez skórę i doskonale się wchłaniają, za sprawą zawartych w nich cząsteczek budulcowych analogicznych do tych występujących w ludzkiej skórze. Zawierają przede wszystkim niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), takie jak Omega 3 i Omega 6 oraz wiele witamin. Działają wielofunkcyjnie -doskonale odżywiają skórę i przywracają jej równowagę, ale także głęboko ją nawilżają, działają ochronnie oraz przeciwdziałają przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Oleje naturalne, nie posiadają do tego sztucznych barwników, substancji zapachowych i wypełniaczy, zatem są bezpieczne nawet dla najbardziej wrażliwej i delikatnej cery. Nie ma w nich silikonu, parabenów, parafiny, olejów mineralnych, gliceryny ani żadnych innych, zbędnych skórze składników konserwujących czy sztucznie wygładzających, przez co nie zakłócają naturalnego rytmu skóry i wspomagają jej funkcje fizjologiczne. Oleje bez przeszkód mogą być stosowane przez posiadaczy każdego typu skóry od suchej, przez wrażliwą i delikatną, mieszaną, dojrzałą aż po cerę tłustą i z problemami, ponieważ także doskonale  normalizują wydzielanie sebum, a lekkie, ultranowoczesne formuły olejów błyskawicznie się wchłaniają, nie zatykają porów i intensywnie działają na skórę twarzy wnikając w strukturę naskórka głębiej niż kremy.

Na rynku dostępnych jest wiele propozycji od różnych firm kosmetycznych, a wśród nowości, które zostały stworzone przy użyciu technologii opartej na 100% naturalnych olejach, warto wyróżnić luksusową linię trzech olejków do twarzy marki evrēe. W linii olejków do twarzy tej marki znajdują się: Essential Oils – regenerująca kuracja do wszystkich rodzajów skory, która zawiera 7 drogocennych olejów roślinnych i 8 olejków eterycznych, Magic Rose – upiększająca kuracja do skóry mieszanej i tłustej, która zawiera olej różany, witaminy C, A i B oraz emolienty roślinne oraz Gold Argan – odmładzająca kuracja do skóry suchej i mieszanej, która stanowi bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 6 i 9 oraz cennej witaminy E.