Kobieca sylwetka – lizak

04 Gru 2014 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Figura Sylwetka lizak to figura, o której marzy wiele kobiet. Często podawana jest za wzór i ideał – do tego stopnia, że wiele kobiet próbuje „poprawić” swoją obecną sylwetkę dzięki np. operacjom powiększenia biustu. Lizak to bowiem nic innego jak wąskie biodra, biust o dużym rozmiarze oraz długie i szczupłe nogi. Jednak by dobrze wyeksponować wszystkie te atuty, należy przestrzegać kilku zasad podczas komponowania swoich stylizacji.

Cechy charakterystyczne sylwetki lizaka

W sylwetce lizaka przede wszystkim przykuwa uwagę duży biust. Wiele kobiet twierdzi nawet, że jest on nienaturalny, dlatego starają się go niepotrzebnie ukryć. Sylwetkę tę charakteryzują także smukłe i wąskie ramiona. Dysproporcje w sylwetce powodują także smukłe i wąskie biodra, które zazwyczaj uważane za atut, tutaj nieco zaburzają wygląd figury. Ponadto dużym plusem jest także dość długa, smukła talia, która jeszcze bardziej uwydatnia duże piersi. Podczas doboru garderoby należy pamiętać więc o tym, by biust nie wyglądał zbyt ciężko oraz podkreślać piękne i długie nogi, poszerzając nieco przy tym swoje biodra. Znane osoby, które posiadają sylwetkę lizaka to: Angelina Jolie, Salma Hayek czy Sharon Stone.

Ćwiczenia fizyczne dla kobiet o sylwetce lizaka

Tak naprawdę nie ma specjalnych ćwiczeń fizycznych, o których powinna pamiętać kobieta posiadająca taką figurę. Oczywiście można wykonywać ćwiczenia na smukłą talię i płaski brzuch. Podstawę może stanowić trening pośladków i ud – warto wzmacniać ich mięśnie i je rzeźbić. Odpowiednie więc okaże się pływanie, jeżdżenie na rowerku czy zwykłe ćwiczenia kardio lub na stepperze, które oprócz wzmocnienia nóg i pośladków, zwiększą sprawność i wydolność serca.