Kobieca sylwetka – wiolonczela

27 Lis 2014 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady, Uroda

Wiolonczela to figura kobieca, która należy do endomorficznych sylwetek. Obok jabłka czy klepsydry, to kolejna, której cechami charakterystycznymi są tzw. „kobiece kształty”. Duży biust, szerokie biodra i masywne uda u wiolonczeli to jednak cechy, które można zastąpić w atrybuty i zalety.

Cechy charakterystyczne sylwetki wioloneczli

Przy opisywaniu tej sylwetki doskonale pasuje słowo „obfitość”. Wiolonczela to połączenie gruszki z klepsydrą – różnicuje ją jednak duży biust oraz „spore rozmiary”. Kobiety posiadające ten typ figury mają duży biust, szerokie ramiona, szerokie uda, pupę i biodra. Dużym plusem sylwetki są jednak szczupłe łydki i naprawdę imponujące wcięcie w talii. Ponadto cała sylwetka wydaje się równoważna – patrząc na nią wydaje nam się, że wszystko jest „proporcjonalne”. Wszystkie te cechy sprawiają, że kobiety mogą czuć się niezwykle atrakcyjnie i seksownie, co łatwo podkreślić dzięki odpowiedniemu ubraniu. Dowodem na to są przykłady znanych pań. Tę sylwetkę posiadają m.in.: Beyonce, Kim Kardashian czy Oprah Winfrey.

ĆWICZENIA FIZYCZNE DLA FIGURY WIOLONCZELI

„Wiolonczele” podczas ćwiczeń powinny skupić się głównie na ćwiczeniach pupy – tak by była jędrna i dobrze ukształtowana. Doskonale nadadzą się np. napięcia pupy czy przysiady. Warto także dbać o mięśnie brzucha – by biust był dobrze widoczny, brzuch nie powinien być zbyt duży. Wszelkiego rodzaju brzuszki czy podnoszenie nóg i przyciąganie kolan do klatki piersiowej podczas leżenia na macie. Pamiętajmy jednak by unikać ćwiczeń ramion – kobiety o sylwetce wiolonczeli już posiadają dość masywne ramiona, więc nie ma sensu ich rozszerzać.