Jak dobrać krem na zmarszczki?

17 Lis 2014 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Coraz młodsze panie poszukują kosmetyków, które pozwolą im jak najdłużej zachować młody wygląd i przeciwdziałać pojawianiu się zmarszczek. Pojawia się tu jednak pewna trudność związana z doborem odpowiedniego do naszej cery, wieku i skali problemu kosmetyku.

Producenci oznaczają, dla osób w jakim wieku przeznaczony jest dany krem – najczęściej chodzi tu o kategorie 40+, 50+ czy 60+. Jednak może się okazać, że czasem już osoby po trzydziestym roku życia, które nie dbały o skórę, za często się opalały, będą potrzebowały preparatu przeciwzmarszczkowego, o silnym działaniu, jak np. te kremy zalecane dla osób po pięćdziesiątym czy sześćdziesiątym roku życia. Jednak należy pamiętać, że nie zalecane jest nadmierne wybieganie w przyszłość, ponieważ kosmetyki dla pań 50+ często zawierają substancje hormonopodobne, które nie powinny być używane przez młodsze kobiety.

kobieta.gazeta.pl

kobieta.gazeta.pl

Warto jednak zauważyć, że w kremach przeciwzmarszczkowych dla różnych grup wiekowych stosowane są te same substancje aktywne, które są uniwersalne i działają w każdym wieku. Jest to np. retinol, który ma jako jeden z nielicznych składników potwierdzone działanie hamujące procesy starzenia. Skuteczne są również witaminy C i E, a także przeciwutleniacze. Zatem wybierając krem przeciwzmarszczkowy należy kierować się nie tylko metryką, ale i stanem cery, a poza tym czytać etykiety.