Kobieca sylwetka – cegła

06 Lis 2014 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Figura cegły często porównywana jest do typowo męskiej sylwetki. Charakteryzują ją szerokie ramiona kobiety oraz masywna budowa ciała. Mało kobiecą sylwetkę można jednak zmienić dzięki odpowiednim ubraniom – efekt ciężkości figury zniknie np. dzięki podkreśleniu talii.

Cechy charakterystyczne sylwetki cegły

Na pierwszy rzut oka widać przede wszystkim brak talii, bioder oraz krągłych piersi, czyli części ciała powszechnie uznawanych za atrybuty prawdziwej kobiety. Należy zaznaczyć, że „cegła” niekoniecznie musi mieć nadwagę – wiele kobiet jest szczupła, jednak brak jej kobiecych kształtów. Zaletami tej figury z pewnością ładne nogi i dobre proporcje ciała – dzięki temu dużo łatwiej jest dobrać garderobę. Tak naprawdę odpowiednie dobrane ubrania mogą stworzyć idealną sylwetkę, co jest dużym plusem. Gwiazdy, które borykają się z tego typu sylwetką to: Magdalena Cielecka, Liv Tayler czy Kim Cattrall, znana m.in. z filmu „Seks w wielkim mieście”.

Ćwiczenia fizyczne dla figury cegły

Ćwiczenia fizyczne dla kobiet o sylwetce cegły powinny opierać się przede wszystkim na tym, by wyrzeźbić talię oraz popracować nad kształtem figury. Doskonałym rozwiązaniem jest codzienne ćwiczenie z hula-hop – kształtują one mięśnie brzucha i sprawiają, że talia widocznie staje się bardziej smukła. Dobre ćwiczenia to także skłony, nożyce oraz unoszenie nóg w pozycji leżącej. Warto swój trening wzbogacić także o ćwiczenia wyszczuplające ramiona, czyli np. Wszelkie wymachy, zamachy czy podnoszenia z ciężarkami.