Kobieca sylwetka – kielich

28 Paź 2014 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Figura kielicha to jedna z najbardziej problematycznych sylwetek kobiecych. Należy jednak pamiętać, że odpowiednio dobrane ubrania pomogą zatuszować każde niedoskonałości, a także podkreślić swoje największe zalety, czyli duże piersi i długie nogi.

Cechy charakterystyczne sylwetki kielich

Czym wyróżnia się sylwetka kielicha? Przede wszystkim szerokimi ramionami, dużym biustem, wąskimi biodrami i szczupłymi, długami nogami. Wiele pań posiada także wyraźnie podkreślony brzuch oraz szerokie plecy, co często staje się ich kompleksami. Patrząc na ogólny wyraz sylwetki przede wszystkim rzuca się w oczy nadmierna ciężkość górnych partii ciała oraz całkowity brak talii. Wyróżniają się za to wspaniałe, zgrabne nogi, które zawsze powinny być podkreślane przez ubiór. Ważne staje się optycznie zmniejszanie górnej połowy ciała. Znane osoby o tego typu sylwetce to m.in.: Katarzyna Figura, Renee Zellweger oraz

Ćwiczenia dla kobiet o figurze kielicha

Aktywność fizyczna dla kobiet o sylwetce kielicha powinny opierać się przede wszystkim na ćwiczeniu talii oraz nóg. Powinny one skupić się także na rozbudowie dolnych partii ciała, czyli ćwiczeń pośladków oraz ud. Przykładowe ćwiczenia to np. przysiady, leżenie na brzuchu i podnoszenie wyprostowanych nóg czy uginanie kolan w pozycji stojącej.