Kobieca sylwetka – rożek

22 Paź 2014 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Rożek to kolejna z typów kobiecej sylwetki, jaką wyróżniły znane już Trinny i Susannah. Po czym ją poznamy? Przede wszystkim po szerokich ramionach, dość małym biuście, ale za to smukłymi i długimi nogami. 

Cechy charakterystyczne sylwetki rożka

Kobiety takie posiadają szerokie ramiona i ogólnie szczupłą budowę ciała. Często nie muszą przestrzegać specjalnej diety by utrzymać swoją figurę. Jednak przy szybkim przybieraniu na wadze rożek tyje głównie w ramionach, a nie w biodrach czy pupie. Określane są często jako „chłopczyce” z powodu niewielkiego biustu oraz małemu wcięciu w talii. Często borykają się także z płaskimi pośladkami, jednak ich mocną stroną są szczupłe, długie nogi.Cechą charakterystyczną są natomiast mocno rozbudowane ramiona. Sylwetka porównywana jest do kształtu litery V lub trójkąta odwróconego do góry nogami. Sławne kobiety o figurze rożka to m.in.: księżna Catherine, Cameron Diaz, Anja Rubik, Weronika Książkiewicz czy Edyta Herbuś.

Ćwiczenia dla kobiet o figurze rożka

Podczas planowania aktywności fizycznej kobiety o sylwetce rożka powinny przede wszystkim skupić się na dolnych partiach ciała. Przede wszystkim podstawę powinny stanowić ćwiczenia ujędrniające i podnoszące pośladki, np. przysiady i wypady nóg. Nie zapomnijmy jednak o treningu, który wyrzeźbi i wyszczupli talię – doskonale nada się do tego proste urządzenie, jakie znamy z dzieciństwa, czyli hula hop. Tym samym, należy unikać ćwiczeń, które rozwijają skośne mięśnie brzucha, ponieważ znacząco poszerzają talię.