Elektryzujące się włosy? Jest na to sposób

24 Wrz 2012 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Polecane, Porady

fot. dobrarada

Zbliża się zima a co za tym idzie na naszej głowie pojawią się czapki a większość dnia będziemy spędzać w klimatyzowanych, przegrzanych pomieszczeniach. Przepis na elektryzujące się włosy gotowy. Jak walczyć z tym denerwującym problemem? Istnieje kilka stosunkowo prostych sposobów.

Nawilżaj włosy

Elektryzujące się włosy to najczęściej problem dotykający osób z suchymi, zniszczonymi włosami. Dlatego pierwszym krokiem do ich ujarzmienia jest odpowiednia pielęgnacja. Nawilżające, odżywiające i wygładzające kosmetyki będą jak najbardziej na miejscu. Nałożenie odżywki po umyciu włosów to absolutnie niezbędny krok. Dodatkowym krokiem może być też maska na włosy – stosowana raz w tygodniu odżywi włosy i zamknie łuski.

fot. wella

Uważaj na silikony

Silikony, dodawane często do szamponów mających za zadanie zwiększanie objętości i walkę z przetłuszczającymi włosami mają tę wadę, iż kumulują się na naszej głowie potęgując efekt elektryzowania się i puszenia. Dlatego jeśli nie jest nam to niezbędne – lepiej z nich zrezygnować.

Kosmetyki wygładzające

Oprócz odpowiedniej pielęgnacji, w postaci nawilżających szamponów i odżywek, dobrze też pomyśleć o innych kosmetykach, które pomogą w walce z elektryzowaniem się – świetnie sprawdza się jedwab do włosów. Nałożony na wilgotne włosy, lub już po ich wysuszeniu nie tylko nadaje ładny połysk, ale też pilnuje, by włosy nie wędrowały we wszystkie strony świata. Pamiętać należy, że jedwab to bardzo obciążający kosmetyk, dlatego jedna, dwie krople wtarte we włosy (nigdy od nasady!) w zupełności wystarczą. Dobrze też sprawdzą się różnego rodzaju serum wygładzające, mleczka nawilżające do włosów, które zapewnią dodatkową porcję wilgoci.

fot. Joanna

Jonizacja w suszarce

powstrzymać elektryzowanie się włosów możemy też na etapie suszenia. Nowoczesne suszarki posiadają opcję jonizacji (IONIC), która pozwala na utrzymanie we włosach takiego poziomu wilgotności, który zapobiega elektryzowaniu. Niewskazane jest też suszenie włosów gorącym powietrzem. Chłodny nawiew pomoże zamknąć łuski włosa, co powinno wspomóc efekt zastosowanych wygładzających kosmetyków.

Czym się czeszesz?

Wreszcie na sam koniec należy zwrócić uwagę na to czym czeszemy włosy. Być może nasze kłopoty wynikają po prostu z faktu, że do czesania używamy grzebienia lub szczotki z plastiku. Lepiej zaopatrzyć się w grzebień wykonany z drewna i szczotkę do włosów z naturalnego włosia. Zwłaszcza po to, by nie zaprzepaścić wysiłku jaki włożyliśmy w pielęgnację.

fot. freestockimages

źródło: kobiecezasady