Zabieg Ulthera czyli lifting bez chirurga

09 Paź 2014 | Autor: | Kategoria: Felietony, Uroda

Z wiekiem skóra ludzka staje się coraz mniej elastyczna i sprężysta. Widać to szczególnie po powiekach, które stają się jakby cięższe, a także po owalu twarzy, który przestaje być idealny. Nie jesteśmy w stanie całkowicie przeciwstawić się temu naturalnemu procesowi, jednak możemy te zmiany likwidować. I to wcale niekoniecznie za pomocą skalpela w klinice chirurgii plastycznej.

www.unionderm.com

www.unionderm.com

Alternatywą jest innowacyjny zabieg o nazwie Ulthera, który bez ingerencji chirurga zapewnia efekt liftingu. Zabieg taki nie jest inwazyjny i nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Przed zabiegiem pacjentka jest poddana precyzyjnej diagnostyce, a lekarz za pomocą technologii obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE ogląda skórę, do głębokości nawet 8 mm. Za pomocą urządzenia Ulthera skórze dostarczana jest skoncentrowana energia ultradźwięków, dzięki której następuje obkurczenie skóry poprzez koagulację tkanek, a zewnętrzna warstwa naskórka pozostaje nietknięta bo zmiany zachodzą pod jej powierzchnią. Dzięki ekranowi USG, zabieg modelowania twarzy jest przeprowadzany wyjątkowo skutecznie i precyzyjnie.

multivu.prnewswire.com

multivu.prnewswire.com

Ważną kwestią jest także bezpieczeństwo tego zabiegu, które potwierdza m.in. otrzymany przez Ulthera certyfikat „de novo” amerykańskiej Federacji Żywności i Leków (FDA) oraz European Certificate of Conformance (CE Mark) i certyfikat Health Canada.