Plastry COMPEED® , czyli niewidoczna walka z opryszczką

09 Paź 2014 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady, Uroda

Zima i jesień to pory roku, które często powodują osłabienie naszego organizmu. Chłód oraz zimne poranki i wieczory mogą doprowadzić do przeziębienia czy przemęczenia, a od tego tylko o krok do powstania nieestetycznej opryszczki wargowej, spowodowanej wirusem HHV-1. Jak z nią walczyć? Wybawieniem okażą się z pewnością plastry COMPEED® , które dyskretnie poradzą sobie z tym problemem.

Dlaczego mam opryszczkę?

COMPEED®, fot. materiały prasowe

COMPEED®, fot. materiały prasowe

Badania wykazują, że aż około 80% populacji jest nosicielami wirusa w stanie utajonym, natomiast u 20% opryszczka pojawia się regularnie, kilka razy w roku. Zazwyczaj dzieje się to przez osłabienie układu odpornościowego, co znacznie częściej spotyka nas jesienią i zimą. Opryszczkę wargową zazwyczaj zauważa się w najmniej odpowiednim momencie. Dzieje się to przed ważnym spotkaniem lub co gorsza – randką. Z tego powodu warto obserwować nawet minimalne zmiany na naszych ustach. Już niepokojące mrowienie i zaczerwienienie oznacza aktywację wirusa – to właśnie moment, w którym warto zacząć „działać”.

Plastry – czy to skuteczne?

Przede wszystkim należy zapamiętać zasadę – im wcześniej zacznie się działać, tym są większe szanse na szybsze jej wyleczenie. Plastry COMPEED®  mogą jednak zostać naklejone na usta w każdym momencie wykwitu wirusa. Ich największą zaletą jest szybkie działanie, a przy tym zachowanie wysokiej estetyki. Naklejone na usta są praktycznie niewidoczne. Ponadto utrzymuje się na nich nawet szminka. W plastrach została zastosowana technologia hydrokoloidowa, lecząca zmiany opryszczkowe, a dzięki formatowi plastra stanowią swego rodzaju tarczę antywirusową: zmniejszają ryzyko powstania zakażenia, maskując opryszczkę i zapobiegając powstawaniu nieestetycznych strupków. Plaster działa przez około 12 godzin po naklejeniu. Opakowanie zawierające 15 plastrów wyposażone zostało także w małe lusterko, dzięki któremu możemy zmienić plasterek w każdym miejscu. Zakupić je można klikając tutaj lub w każdej aptece.