Regeneracja włosów po lecie – wywiad z Pawłem Matrackim, Mistrzem Fryzjerstwa 2014 i ambasadorem marki Biovax

05 Wrz 2014 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Włosy w czasie lata narażone są na działanie ciepła, promieni słonecznych, słonej wody. Mogą przez to stać się bardziej przesuszone i niesforne. O tym jak zregenerować zmęczone latem włosy opowie Paweł Matracki, Mistrz Fryzjerstwa  2014 i ambasador marki Biovax.

materiały prasowe

materiały prasowe

Lato to trudny czas dla włosów. Słońce, wiatr, słona woda, chlor, poza tym uszkodzenia mechaniczne na skutek związywania mokrych włosów, suszenie włosów na słońcu szczególnie po kąpieli w morzu, to tylko część szkodliwych czynników, których nie brakuje podczas wakacyjnych miesięcy, a nasze włosy ciężko to znoszą. Wprowadzając kurację dla włosów SOS po słońcu należy zacząć od oczyszczenia łodyg włosowych, czemu służą specjalne szampony głęboko oczyszczające, które mają za zadanie usunąć z włosów wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i resztki produktów do stylizacji.

materiały prasowe

materiały prasowe

Kolejnym krokiem jest wybór właściwej pielęgnacji, czyli w zależności od potrzeb włosów wybieramy produkty nawilżające, wygładzające, utrzymujące kolor lub regenerujące. I tutaj potrzebne będą równe typy produktów – odżywka, maska, serum, ziołowa płukanka. Wszystko oczywiście odpowiednio zastosowane. Odżywka po każdym myciu powinna być nakładana zawsze na długości i końce, a nigdy u nasady, aby nie obciążać włosa i nie tworzyć efektu nieświeżej fryzury. Maska powinna być stosowana raz lub dwa razy w tygodniu i pozostawiona na włosach przez 20 minut, najlepiej pod ciepłym kompresem lub podczas gorącej kąpieli, co zapewni intensywną regenerację. Natomiast serum zadziała na uszkodzoną strukturę włosa. Ostrożnie natomiast trzeba postępować ze stosowaniem ziołowych płukanek własnej produkcji, szczególnie na jasnych włosach, ponieważ nieumiejętnie użyta płukanka potrafi zmienić odcień włosów, zwykle na zielony.

materiały prasowe

materiały prasowe

Można też skorzystać z zabiegów w salonach fryzjerskich, np. w postaci nawilżania keratynowego czy laminowania włosów. Są to zabiegi pielęgnacyjne, w przebiegu których wykorzystywana jest keratyna, a dokładniej hydrolizat keratyny czyli naturalny budulec włosa. Taki zabieg umożliwia odbudowę uszkodzonej struktury włosa poprzez wypełnienie ubytków w jego wnętrzu, dodatkowo nawilża je i zabezpiecza przed utratą wilgoci, a co za tym idzie wygładza i przywraca połysk.