Fakty i mity dotyczące sztucznych rzęs

26 Sie 2014 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Nie wszystkie kobiety mają grube i długie rzęsy. A nawet, jeśli je mają to chcą, by były jeszcze grubsze i jeszcze dłuższe. Szybką pomocą są dla nich sztuczne rzęsy, które można kupić już niemal w każdej drogerii. Jednak mimo, że sztuczne rzęsy są coraz popularniejsze, cały czas krąży na ich temat wiele mitów, które płynnie przeplatają się z faktami. Poniżej piszemy więc o tym, co trzeba wiedzieć rozpoczynając przygodę z tym upiększającym dodatkiem.

źródło: wizaz.pl

źródło: wizaz.pl

Wiele osób twierdzi, że dane sztuczne rzęsy można założyć wyłącznie raz – później trzeba je będzie wyrzucić. Taka sytuacja ma jednak miejsce wyłącznie w przypadku najtańszych produktów. Już te ze sredniej półki można bowiem przyklejać kilku- lub nawet kilkunastokrotnie i nadal będą one wyglądały odpowiednio efektownie.

Kolejny mit dotyczy tego, że sztuczne rzęsy potrafią się odkleić w najbardziej niepowołanym momencie. Tę kwestię też musimy obalić. Jeśli bowiem przyklejanie wykonamy odpowiednio starannie, używając wodoodpornych klejów o dużej elastyczności, nie musimy się o nic podobnego bać. Co ważne, dobry klej będzie nie tylko dobrze trzymał sztuczne rzęsy przy skórze, ale też będzie łatwy w zdjęciu po całym dniu noszenia.

Na koniec rzecz, która jest faktem i mitem zarazem. Chodzi o to, że przyklejanie sztucznych rzęs jest trudne. Owszem, gdy robisz to pierwszy raz, zapewne zajmie CI to kilka naście minut i możliwe, że będziesz musiała poprawiać przyklejenie. Jeśli jednak będziesz odpowiednio cierpliwa, juz po kilku razach zakładanie nowych rzęs nie będzie CI zajmowało więcej niż pięć minut – będzie więc je można wykonać nawet rano, przed wyjściem do pracy. Jeśli jednak nie jesteś pewna, czy wszystko robisz dobrze – zapytaj o poradę kosmetyczkę w pierwszym lepszym salonie kosmetycznym.