Czego unikać pielęgnując włosy?

22 Sie 2014 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Włosy mogą być ozdobą, nawet jeśli nie są naturalnie gęste i puszyste. Dobre cięcie, odpowiednie do rodzaju włosów i kształtu twarzy, sprytna stylizacja podkreślająca walory i dodająca objętości to bardzo ważne kwestie. Równie ważne jednak jest też to, by nie popełniać błędów w pielęgnacji włosów, bo zamiast uzyskać piękny efekt będziemy zeszpecone.

Pierwszym błędem jest przeciążanie włosów kosmetykami. Przy włosach cienkich kosmetyki do stylizacji trzeba nakładać w niewielkich ilościach, bo zbyt duża ilość pianki, lakieru czy żelu do włosów spowoduje, że nasza fryzura zamiast się trzymać i zachwycać, szybko opadnie. Z tego powodu także należy dokładnie myć i długo, dokładnie spłukiwać włosy, by wypłukać wszystkie pozostałości kosmetyków.

dziennik.pl

dziennik.pl

Włosy, szczególnie cienkie, nie lubią ciągłego poprawiania fryzury, bez względu na to, czy robimy to szczotką do włosów czy ręką. Jeśli będziemy je często dotykać, cały wysiłek włożony w modelowanie i układanie pójdzie na marne, bo pasma włosów szybko się przetłuszczą, przyklapią u nasady, a na długości zlepią w strączki. Zatem wszelkie poprawki fryzury lepiej ograniczyć do niezbędnego minimum.

W przypadku włosów cienkich ważna jest też ich umiejętna koloryzacja, która wizualnie będzie dobrze pasować do rodzaju włosów. Nie są tu wskazane wyraźne, cieniutkie pasma w różnych odcieniach, nałożone od samej skóry. Lepiej jest zachować całość włosów w jednolitym kolorze, zbliżonym do naturalnego odcienia naszych włosów, z ewentualnym rozjaśnieniem pasm wokół twarzy.

Wiele osób popełnia jeszcze jeden błąd, a mianowicie nie podcina końcówek, które są zniszczone i nieestetyczne. Tymczasem rozdwojonych włosów nie naprawi żadna odżywka, a takie uszkodzenie szybko przesuwa się w górną część włosa. Najlepiej zatem podcinać pasma regularnie co miesiąc o około jeden centymetr.