Oczyszczanie twarzy – jak robić to prawidłowo?

14 Sie 2014 | Autor: | Kategoria: Felietony, Pielęgnacja

Każdego dnia nasza skóra poddawana jest licznym próbom w postaci trafiających na nią zanieczyszczeń. Przez nie nie może dobrze oddychać, co przyspiesza procesy starzenia i powoduje, że wygląda ona bardzo nieefektownie. Dlatego też podstawowym zabiegiem kosmetycznym jest oczyszczanie twarzy. Jak to robić? Przedstawiamy proste, sprawdzone kroki.

źródło: polki.pl

źródło: polki.pl

Po pierwsze: oczyszczanie skóry należy przeprowadzać dwa raz dziennie – rano i wieczorem, przy czym każdy z tych zabiegów nieco się różni. W godzinach porannych wystarczy skorzystać z dobrodziejstwa toniku, po czym możemy już nanosić makijaż czy smarować twarz kremem ochronnym. Gdy jednak zabieramy się za toaletę wieczorną, konieczne jest wykonanie trzech kroków.

Podstawowy z nich to usunięcie makijażu. Do tego niezbędne będzie mleczko lub delikatny, antyalergiczny płyn micelarny. Rozprowadzamy je powoli i delikatnie p całej skórze twarzy, koniecznie zamykając oczy, po czym spłukujemy letnią wodą. Jeśli to konieczne, zabieg powtarzamy. Ostatnio popularne są mleczka w formie pianki, które jeszcze łatwiej się rozprowadzają i dokładniej wyłapują cząsteczki makijażu, dlatego warto korzystać także z nich.

Krok drugi to nałożenie toniku. Dzięki niemu odczynnik pH naszej skóry wróci do optymalnej wartości, a cera będzie dodatkowo nawilżona, odświeżona i gotowa do wchłonięcia substancji odżywczych dostarczanych na następnym, ostatnim już etapie pielęgnacji. Końcówka to krem. Najlepszy jest ten przeznaczony specjalnie na noc, działający intensywniej niż kremy na dzień.

Po takiej serii kroków możemy mieć pewność, że stan naszej skóry będzie przez długie lata bardzo dobry, co będzie cieszyło tak nas, jak i najbliższych nam mężczyzn. 🙂