Sposoby na puszące się włosy

07 Sie 2014 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Uroda

Choć większość osób zawsze czeka na lato, wiele z nich zapomina o szczególnej ochronie swoich włosów. Niestety, to właśnie szkodliwe działanie promieni słonecznych może w łatwy sposób spowodować puszenie się włosów. Jak z tym walczyć?

1) Olejowanie włosów

Oleje sprawiają, że włosy stają się bardziej dociążone, nawilżone, a ponadto wygładzają ich strukturę. Olej najlepiej nakładać na ok. 1 – 2 h przed myciem włosów i pozostawić na ten czas. Dzięki temu lepiej wniknie w strukturę włosa. Później trzeba jednak bardzo dokładnie zmyć go – najlepiej szamponem bez SLES. Po myciu na wilgotne włosy można także nałożyć maleńką kropelkę oleju na same końcówki – dzięki temu można zapobiec ich rozdwajaniu. Olejowanie wymaga jednak systematyczności – jednokrotny zabieg nic nie da, ponieważ odbudowa otoczki tłuszczowej trwa przez pewien okres czasu. Warto jednak pamiętać o tym, iż włosy w prosty sposób można obciążyć, dlatego nie poleca się zbyt częstego wykonywania tego zabiegu.

2) Stosowanie masek natłuszczających

BlondeMowa tu o maskach, które powinny być nakładane na wilgotne, umyte włosy na co najmniej 20 minut. Kosmetyki te powinny być głównym elementem pielęgnacji suchych włosów – posiadają wiele składników nawilżających, dzięki którym włosy odzyskują swój blask. Jeśli ktoś zauważył, że maska obciąża kosmyki, może ją także stosować przed myciem – jednak nakładając ją na co najmniej 30 minut.

3) Odpowiednie kosmetyki

Wybór kosmetyków ma szczególnie istotne znaczenie przy pielęgnacji włosów suchych. Często jest tak, że to właśnie te kosmetyki powodują nadmierne przesuszenie. Z tego powodu często poleca się zrezygnowanie z mycia włosów szamponem, a jedynie odżywką, która także potrafi sobie poradzić z oczyszczaniem kosmyków. Jeśli jednak ktoś jednak ma bardzo przetłuszczające się włosy, warto by wybrał znaną już powszechnie zasadę mycia OMO – włosy należy najpierw umyć odżywką, później szamponem i na końcu znowu nałożyć odżywkę.