W czym tkwi fenomen szczotek do twarzy?

27 Cze 2014 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Uncategorized, Uroda

Ostatnio furorę ród zwykłych kobiet i celebrytek robią manualne i elektryczne szczotki do twarzy. Za ich pomocą można poprawić koloryt skóry, krążenie, usunąć martwy naskórek czy toksyny, dotlenić skórę oraz odświeżyć i zrelaksować cerę. Takie efekty uzyska się stosując się do pewnych zasad. Więcej o nich w poradzie.

Sposób uzycia

Odpowiednia szczotka nie powinna być zbyt miękka, ale też twarda, zwłaszcza jeśli ma się delikatną, wrażliwą i naczynkową skórę. Najlepsze będzie włosie naturalne, ale stosuje się również sizalowe. Szczotki można używać zarówno na mokro, jak i sucho. Do pierwszej opcji wykorzystuje się żel do mycia twarzy. W drugiej tylko szczotki co umożliwia przeprowadzenie peelingu i głębsze oczyszczenie skóry. Zawsze jednak w czasie jej używania należy wykonywać, delikatne koliste ruchy i nie dłużej niż 30 sekund przy paru pierwszych użyciach. Potem czas ten można wydłużyć do 3 minut. Skuteczne, ręczne szczotki można znaleźć na przykład na Okazje.info.

źródło: Clarisonic

źródło: Clarisonic

Szczotkowanie wykuje się zawsze zaczynając od dołu szyi do góry. Następnie przechodzi do policzków – prawy masuje się w lewą stronę a lewy na odwrót. Z kolei czoło od środka do zewnątrz. Po tych czynnościach wmasowuje się krem lub inny nawilżająco-odżywczy kosmetyk. Zabieg wykonuje się rano albo/i wieczorem. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i posiadanego czasu. Gdy skóra jest podrażniona, zaczerwieniona oraz widoczne są na niej rozległe zmiany trądzikowe nie powinno stosować się szczotkowania.

Czyszczenie

Pamiętać trzeba też  oczyszczeniu szczoteczki po każdym zabiegu. Wystarczy dokładnie spłukując ją wodą w celu usunięcia naskórka i kosmetyków z włosia. Nakładkę nakłada się na nią kiedy wyschnie. Raz w tygodniu warto użyć wrzątku do jej odkażenia, a od czasu do czasu wyczyścić włosie przy pomocy delikatnego szamponu.