Skarb natury, czyli woda termalna

16 Cze 2014 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Wody termalne ze względu na duża zawartość mikro- i makroelementów, czystość, pH zbliżone do naszej skóry czy miękkość są doskonałe do pielęgnacji skóry z różnymi problemami. Stosuje się je przy cerze wrażliwej, alergicznej delikatnej, podrażnianej, wysuszonej, łojotokowej, naczyniowej czy atopowej. Warto więc dowiedzieć się o nich czegoś więcej, a na pewno co dokładnie zawierają i w jakiej postaci występują.

Rodzaje i skład

aWody termalne mogą znajdować się nawet 6000 m pod ziemią i w Polsce maja powyżej 20°C. Bogate są w cynk, krzemionkę, wapń, miedź, siarkę, magnez, selen, i kwas metaborowy. Ze względu na pochodzenie zawartość poszczególnych składników może się różnic. Decydując się na preparaty z jej zwartością dobrze orientować siew ich rodzajach. Woda ze źródeł Karpat Zachodnich ma dużo krzemionki, wapna i magnezu. Poprawiają one elastyczność skóry, a także łagodzą podrażnienia i zmniejszają wydzielanie łoju. Z kolei ta źródeł Poitou-Charentes we Francji zawiera selen, chroniący komórki przed działaniem wolnych rodników, przyspiesza gojenie więc jest idealna dla osób cierpiących na łuszczycę i trądzik. Mnóstwo magnezu krzemu,siarki, miedzi i wapnia mają wody ze źródła Sainte-Odile w południowej Francji. Taka woda dobrze wpływa na skórę trądzikową, atopową i borykająca się z problemem łuszczycy. Działą bowiem antybakteryjnie, pomaga w gojeniu ran, uszczelnia naczynia krwionośne. Natomiast woda z rejonu Evaux-les-Bains bogata jest w lit likwidujący podrażnienia, swędzenie, chroniący przed bakteriami i grzybami. Nadaje się więc dla osób z atopowym zapaleniem skóry, trądzikiem oraz do pielęgnacji skóry niemowląt.

Stosowanie wody termalnej

Woda termalna i kosmetyki na jej bazie można stosować nie tylko przy problemach skórnych czy alergiach. Doskonale oczyszczają skórę więc można stosować po depilacji, peelingach, zabiegach laserowych, zamiast toniku, czy balsamu po goleniu albo w podróży. Zwykle występuje w formie sprayu lub mgiełki. Stosuje się ja dwa razy dziennie na czystą skórę. Cienką warstwę rozpyla się na twarz lub ciało, a po upływie 1 do 3 minut osusza skórę chusteczką. Taka woda nie musi dużo kosztować, na porównywarce Okazje.info znajdzie się je nawet za około 11 zł.