Cera naczynkowa w upalne dni – jak ją pielęgnować?

27 maja 2014 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Rozszerzone naczynka krwionośne zwane pajączkami pojawiają się zwykle gdy są osłabione i poddane działaniu wysokiej temperatury. Oprócz zaczerwienienia i nieestetycznych śladów mogą pękać i powodować małe wylewy. Warto wiedzieć jak się przed nimi uchronić.

Czego unikać?

Przede wszystkim unikać należy opalania, nagłych zmian temperatury i mycia się w gorącej i chlorowanej wodzie czy wizyt w saunie albo solarium. Poza tym nie wskazane są ziarniste peelingi i kosmetyki ściągające, zapachowe oraz zawierające alkohol, miętę pieprzową albo olejek eukaliptusowy. Na stan cery źle wpłynie również alkohol i palenie papierosów.

Co stosować latem?

Skórę należy chronić stosując preparaty z wysokimi filtrami oraz nawilżające, a także łagodzące podrażnienia i wzmacniające naczynka (np. z arniką, kasztanowcem, miłorzębem japońskim, wit. C, algami). Skóra będzie w lepszej kondycji gdy będzie stosowało się serum niwelujące podrażnienia , a także maski na twarz z mentolem.

Latem można też wykonać zabieg Intraceuticals, który ma za zadanie schłodzić skórę, dostarczyć jej potrzebnych składników, nawilżyć ja, odświeżyć i wzmocnić naczynka. W czasie trwania zabiegu (najczęściej trwa on 45 min.) urządzenie wyposażone w małą głowicę wprowadza w głąb skóry wybrane składniki przy użyciu tlenu pod ciśnieniem. Jeśli i to zawiedzie popękane naczynka będzie można zamknąć za pomocą zabiegu laserowego, ale wykonać będzie można go dopiero jesienią gdy temperatura i nasłonecznienie znacznie się zmniejszą.