Zalety balsamów brązujących

28 Kwi 2014 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

W powietrzu czuć już powiew ciepła i niejedna z nas marzy już o letnich wakacjach. Tymczasem nasze ciało po zimie zapewne nie nadaje się zbytnio do paradowania w bikini, przede wszystkim ze względu na swoją bladość. Oczywiście na razie wiosenne słońce nie pozwala się opalić niczym na wakacjach na egzotycznej wyspie, ale możemy nieco poprawić koloryt swojej skóry stosując różne dostępne metody koloryzacji i sztucznej opalenizny, w tym różnego rodzaju kosmetyki, jak balsamy brązujące. Jest to świetna alternatywa dla osób które nie lubią lub też nie potrafią używać samoopalaczy, które nieumiejętnie nałożone pozostawiają nieestetyczne smugi, a często też dają dziwny, żółtawy odcień skóry, daleki od pięknego i naturalnego efektu opalenizny.

polki.pl

polki.pl

Balsamy brązujące pojawiły się na rynku znacznie później niż do tej pory najpopularniejsze kosmetyki dające efekt opalenizny czyli samoopalacze. Jednak bardzo szybko zyskały popularność, ze względu na liczne zalety jakie posiadają. Za ich pomocą można regulować opaleniznę, stopień jej intensywności, łatwo się je nakłada i ryzyko powstania smug jest minimalne. Zaletą balsamów brązujących jest stopniowe nadawanie skórze delikatnie opalonego odcienia. Intensywność opalenizny z balsamu jest regulowana przez częstotliwość stosowania balsamu. Jeśli interesuje nas mocny efekt, stosujemy balsam codziennie, a jeśli wolimy delikatne muśnięcie skóry promieniami słonecznymi to wystarczy nałożyć balsam co drugi dzień, na zmianę z balsamem niekoloryzującym, a np utrwalającym opaleniznę. Takie stopniowanie barwy pozwala także na uniknięcie zacieków na skórze.

natural-perfects-secret.blogspot.com

natural-perfects-secret.blogspot.com

Balsamy brązujące mają łagodny i przyjemny zapach, w przeciwieństwie do większości samoopalaczy, które pachną intensywnie i często drażniąco. A poza tym balsamy brązujące nie tylko zmieniają koloryt skóry, ale także działają jak zwykłe balsamy czyli nawilżają i odżywiają skórę, często także poprawiając jej jędrność lub redukując cellulit.