Regenerująca moc żeń-szenia

26 Mar 2014 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Żeń szeń to znana od tysiącleci roślina, której pozytywne działanie na organizm człowieka zostało wielokrotnie potwierdzone. Żeń szeń działa zbawiennie także na skórę, dodając jej energii i zapobiegając jej starzeniu. Dzieje się tak za sprawą obecności w żeń szeniu fitohormonów, które w pozytywny sposób wpływają na podziały komórkowe, między innymi pobudzając metabolizm komórek i odżywiając je. Dzięki tym składnikom zwiększa się również produkcja kolagenu, a skóra staje się bardziej sprężysta i lepiej napięta. 

smooththefruit.pl

smooththefruit.pl

Dla lepszego odżywienia skóry, zamiast spożywać preparaty zawierające żeń-szeń, można kupić gotowe kosmetyki, np. kremy, z jego zawartością. Krem lub serum z żeń-szeniem, rewitalizuje skórę czyniąc ją bardziej elastyczna, napiętą i odżywioną oraz przeciwdziałając efektom jej starzenia. Taki kosmetyk nakłada się zazwyczaj dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Szybki efekt, np. na wielkie wyjście, daje maseczka z żeń-szeniem, która jest pełna witamin i aminokwasów działając przez to jak witaminowy i odżywczy zastrzyk energii. Warto poszukać produktów, które są dodatkowo wzmocnione innymi substancjami, jak koenzym Q10.

Dodatkowej energii skórze nadadzą także preparaty – suplementy diety – zawierające wyciąg z tej rośliny. Wówczas wzmacniamy naszą skórę i cały organizm od wewnątrz, wzmacniamy również wydajność układu krwionośnego.