Podkłady matujące-niezbędnik każdej kobiety

26 Mar 2014 | Autor: | Kategoria: Galerie, Kosmetyki

Kosmetyki do zadań specjalnych to przede wszystkim korektory, ale taką rolę można też śmiało przypisać podkładom i pudrom matującym. Nie dodaje bowiem uroku kobiecie, gdy jej skóra w newralgicznych miejscach, takich jak nos, broda czy czoło świeci się i przyciąga uwagę, sprawiając wrażenie niedoskonałości i niedopracowanego makijażu. A że idą ciepłe dni, błyszczenie się skóry stanie się na porządku dziennym, dlatego warto już teraz wybrać odpowiedni dla siebie podkład matujący. Dotyczy to także tych pań, które mają skórę suchą, jednak w czasie wiosennych i letnich upałów nawet taka cera może się błyszczeć i psuć cały efekt dopracowanego makijażu. Tym bardziej, że nowoczesne kosmetyki tego typu nie tylko matują, ale również odżywiają i pielęgnują skórę dzięki zawartości innowacyjnych formuł.

Okazuje się, że nie trzeba nawet wydawać majątku aby dobrać odpowiedni dla nas i skuteczny kosmetyk. Wystarczy kilkadziesiąt złotych i możemy mieć idealny podkład matujący. Jednym z przykładów jest Cashmere Mousse Make-Up od Dax Cosmetics. Zawiera on plastyczną mikrosiateczkę silikonów, która kryje niedoskonałości cery, przede wszystkim maskując zmęczenie i stres, ale również delikatnie wyrównując zmarszczki. Cera staje się gładka i idealnie zmatowiona, nawet przez cały dzień. Sama aplikacja kosmetyku jest łatwa i przyjemna, ponieważ równomiernie się rozprowadza i nie tworzy efektu maski. Ułatwia też skórze oddychanie. Ma też tę właściwość, że po nałożeniu adaptuje się do odcienia skóry, dzięki czemu zapewnia doskonale dobrany, jednolity odcień cery. 

Inną propozycją jest podkład matujący Mattitude od Astor. Występuje w znacznej liczbie odcieni, dzięki czemu można łatwo dobrać kolor odpowiedni dla siebie. Zapewnia długotrwały efekt zmatowienia, a poza tym kryje zmarszczki mimiczne i niedoskonałości cery, niwelując jednocześnie widoczność porów. Nawilża, ale nie dając uczucia tłustej skóry, a dodatkowo wyposażono go w filtr o dość wysokim faktorze 22, dlatego idealnie nadaje się na wiosnę i lato.

Także inne marki oferują podkłady matujące swoim klientom. I tak jest także z marką Clarins oferującą Ever Matte Foundation nieco droższy kosmetyk matujący ale zasługujący na uwagę klientów.