Sposoby na pozbycie się przebarwień z paznokci

26 Lut 2014 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Jeśli lubisz malować paznokcie ciemnymi kolorami takimi jak granat czy bordo zapewne co jakiś czas musisz borykać się z przebarwieniami na płytce. W jaki sposób je usunąć i zapobiec ich powstawaniu? Śpieszymy z pomocą.

Grunt to baza

pAby na płytce nie powstawały nieestetyczne plamy należy stosować podkład. W jego roli może wystąpić nawet zwykły bezbarwny lakier. W sklepach znajdzie się też preparaty, które oprócz funkcji ochronną spełnią pielęgnacyjną i odżywczą. Ważne, żeby kolorowa emalia nie miała bezpośredniego kontaktu z paznokciem.

Domowe sposoby na przebarwienia

Pomocny może okazać się sok z cytryny. Jego wybielające właściwości pozna się zanurzając na 2 minuty paznokcie w miąższu z tego owocu. Skuteczną metodą jest też zanurzenie wacika w soku z cytryny, a następnie pocieranie nim przebarwionej płytki. Warto stosować na dłonie kąpiele wodne z dodatkiem sody oczyszczonej oraz wody utlenionej. Proporcje mikstury wyglądają następująco: pół szklanki wody, 4 łyżki sody i 2 wody utlenionej. Czas moczenia wynosi w tym przypadku 10 minut. Soda oczyszczona przyda się do przygotowani pasty wybielającej. W tym przypadku łyżeczkę białego proszku miesza się z oliwą z oliwek (łyżeczka) oraz sokiem z cytryny (łyżka). Papkę wciera się w paznokcie i pozostawia na nich na 15 minut.