4 sposoby na zamaskowanie wysokiego czoła

05 Lut 2014 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Choć wysokie czoło przez wieki było uznawane za oznakę inteligencji to wiele kobiet nie potrafi zobaczyć w nim nic ładnego i wartego docenienia. Dlatego też panie starają się je starannie ukryć. Jak zrobić to szybko i skutecznie? Co zrobić, aby przestało być przyczyną złego nastroju?cz

1. Dobór fryzury

Zatuszować wysokie czoło może z pewnością odpowiednia fryzura. Najprościej zakryć je grzywką zasłaniającą więcej niż połowę czoła. Zaleca się, żeby była nieco dłuższa to czy będzie skośna, wycieniowana albo prosta zależy już od typu urody i osobistych preferencji. Jeśli posiada się kręcone lub falowane włosy można ułożyć na czole kilka kosmyków. Twarz wydłuży się i odwróci jednocześnie uwagę od czoła upinając włosy wysoko lub tworząc natapirowany kok.

2. Ubierz włosy

Czoło nie będzie przykuwało uwagi jeśli we włosy wepnie się biżuterie, duże spinki, kwiaty albo założy opaskę. Podobnie zadziałają nakrycia głowy w postaci kapelusza, chustki czy czapki. Ich dobór zależy od okazji, a także pory roku.

3. Makijaż czoła

Puder brązujący może sprawić cuda. Jak bowiem głosi zasada konturowania – ciemne kolory ukrywają pewne mankamenty. Malując górna część twarzy pudrem czy podkładem bez drobinek i połysku, a brodę oraz policzki jaśniejszym kosmetykiem uzyska się zadowalający efekt optycznego zmniejszenia czoła. Ważne, aby pamiętać by czoło zostało przez cały dzień matowe. Pomogą w tym bibułki absorbujące sebum. Optyczne zmniejszenie czoła można uzyskać także odpowiednio stylizując brwi.

4. Odpowiednie ustawienie głowy

O dziwo czoło będzie sprawiało wrażenie mniejszego jeżeli będzie pamiętało się o lekkim pochylaniu głowy do przodu. Niezbędne jest też pamiętanie o prostowaniu pleców oraz wyciąganiu szyi.